menu

Rüya Avcısı
Orjinal Adı:
Dreamcatcher (2001)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Sizin Puanınız:

Okuyacağınız öykü, birbirlerine sıkı sıkıya bağlı dört çocuğun hikayesidir. Onları birbirlerine bağlayan bir olayda, kahramanca şeyler yaparak herkesin sevgisini kazanmışlardır. Ancak, yaşadıkları o olay, onları anlayamadıkları bir biçimde değiştirmişti. Aradan geçen yermi beş yılın sonunda birbirinden çok farklı yaşamlar sürseler de asla ayrılmayan bu sıkı dostlar, her yıl yaptıkları gibi av mevsiminde Maine ormanlarında buluşurlar. Sakin geçireceklerini düşündükleri av partilerine yolunu kaybetmiş bir adam da katılır. Ancak bu yabancının garip tavırları ve sürekli gökyüzündeki ışıklardan söz etmesi grubu tedirgin eder. Kısa süre sonra, sakin başlayan tatil serüvenleri başka bir dünyadan geldiğini anladıkları yaratıkla ölüm kalım mücadelesine dönüşür. Kurtuluşları ise paylaştıkları geçmişlerinde ve Rüya Avcısı'nın elindedir.
Diğer Baskıları

Nopic


Yorumlar


Rüya Avcısı
June 18, 2006 16:47

Yazdıklarıyle beni büyüleyen King´in bu kitabının benim açımdan iki özelliği var; birincisi yayınlanma tarihine göre en erken aldığım kitabı, diğeri ise bitiremediğim tek kitabı. Konu güzel fakat adamın her yazdığı film olduğundan mıdır nedir kendini o kadar kaptırmış ki tam bir Hollywood filmi havasında yazmış... Her şeye rağmen Morgan Freeman başröllü filmi heyecanlandırmıştı beni. Filmini izledikten sonra kitaba bir şans daha vemeliyim diye düşünmye başladım.


güzel
July 24, 2006 19:21

etkileyici ve sürükleyici olduğunu söyleyebilirim.ayrıca ismi de oldukça etkileyici.beyaz perdeye de aktarılan kitap gerçekten de okumaya değer.


Yorum yaz
mode_edit