menu

Işığı Kapatma
Orjinal Adı:
N’éteins pas la lumière
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
Sizin Puanınız:

Onun ölmesine izin verdin…”

 

Christine Steinmeyer önce Noel akşamı posta kutusunda bulduğu tuhaf mektubun başka birine gönderildiğini düşünür. Ama bir adam onu, sunucusu olduğu radyo programı sırasında arayıp "Onun ölmesine izin verdin..." dediğinde durumun farklı olduğunu anlar… Kısa süre içinde, sanki biri onun hayatının kontrolünü ele geçirmişçesine garip olaylar yaşamaya başlar ve Christine’in hayattaki tüm dayanak noktaları birer birer yıkılır. Ta ki korku hayatını tamamen ele geçirene kadar. 

Bu sırada geçici olarak görevinden ayrılan Başkomiser Martin Servaz, içinde otel odası anahtarı bulunan isimsiz bir mektup alır. Bu odada bir sene önce genç bir sanatçı kadın kendini öldürmüştür. Biri Servaz'ın işe dönmesini istiyordur… O da hiyerarşik kuralları ve ekip arkadaşlarının düşüncelerini hiçe sayarak bu ipucunun peşinden gider. 

Ya en yakın saydıklarımız göründükleri gibi değilse? Ya karanlıkta kalmış bazı sırlar unutulmayı reddediyorsa? Sakın ışığı kapatmayın ya da en kötüsüne hazırlıklı olun… Buz ve Çember’in büyük başarısından sonra Bernard Minier en mahrem kâbusları, korkularımızı ve takıntılarımızı takip edip manipülasyon ve zorbalık üzerine korkutucu bir gerilim romanına imza atıyor. 
Yorum yaz
mode_edit