menu

Fakabasmaz Zihni’nin Maceraları - 2
Orjinal Adı:
-
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
-
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Sizin Puanınız:

 

Yazar Hüseyin Nadir tarafından 1920’lerde yazılan Fakabasmaz Zihni’nin Maceraları ilk kez Porsuk Kültür Yayıncılık tarafından günümüz Türkçesiyle basılmaya başlanmıştı. Bu kitap zeki hırsızın maceralarının anlatıldığı serinin ikinci cildi. Sayfalar arasındaki imgesel çizimler ile öyküler sizi gerçek maceralara taşıyor.

Dört ciltlik serinin ilk kitabı olan “Karacaahmet Mezarlığı Cinayeti”inden sonra serinin ikinci cildi “Otomobildeki Cinayet” alt başlıklı Fakabasmaz Zihni’nin Maceraları, anti kahraman modeli üstlenen Fakabasmaz’ın birçok farklı macerasına okuyucuları ortak ediyor. Bünyamin Tan’ın özenle hazırladığı bu seri yazar ve Porsuk Kültür Yayıncılık için, Türk Edebiyatı’na günümüz Türkçesiyle yeniden kazandırılan bir yayın olarak büyük bir önem arz etmekte.

İlk kitapta olduğu gibi farklı bölüm ve maceralardan oluşan kitap şimdi raflarda.

‘’Tüccar Kalpakçıyan Efendi, o gün pek memnundu. Avusturya’dan getirttiği üç bin denk fesi gümrükten ucuzca çıkarttırmıştı. Bu hususta yanındaki kâtibin çok himmeti dokunmuştu. Çünkü bu ateş gibi cevval adam, üç dört gün süren bir faaliyetle malların nakline ait bütün muameleleri el altından yürütmüştü.’’

Fakabasmaz Zihni’nin Maceraları 2 - ‘Otomobildeki Cinayet’ ile fırtınalar estirmeye devam ediyor!

Diğer Baskıları

NopicYorum yaz
mode_edit