menu

Yörünge
Orjinal Adı:
Gravity (1999)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Sizin Puanınız:

Parlak bir araştırmacı olan Dr.Emma Watson, yaşamı boyunca düşlediği bir göreve seçilmiştir. Ağırlıksız ortamın farklı canlı türleri incelemek için Uluslararası Uzay İstasyonu'na gönderilir. Fakat organizmaların, yer çekimi engelinin ortadan kalkmasıyla kontrolden çıkabileceği kimsenin aklına gelmemiştir. Deney, çok geçmeden ölümcül bir savaşa dönüşür ve zaman hızla tükenirken, mürettebat bu benzersiz düşmana karşı koymanın yollarını sonsuzluğuna uzanan baş döndürücü bir yolculuk başlamıştır. Yörünge'de, inanılmaz tehlikelere göğüs gererek insanlığın en büyük düşlerinden birini gerçekleştirmiş astronotların şaşırtıcı deneyimlerine tanık olacaksınız. "Tess Gerritsen'ın romanları mutlaka okunması gereken kitaplar arasında kütüphanemdeki yerini almıştır; nasıl ki Anna Rice vampir romanlarında tartışılmaz bir üstünlüğe sahipse, Gerritsen da tıbbi gerilimin ustasıdır. Palmer'dan, Cook'tan... evet, Chrichton'dan bile daha iyi. Eğer Gerritsen'ı hiç okumadıysanız, ilk romanını aldığınız günkü elektrik tüketiminizi hesaplayın... çünkü bütün gece uyumayacaksınız." - Stephen King- "Bir uzay istasyonundaki salgının anlatıldığı, güçlü kurgusuyla dikkat çeken bir gerilim romanı... Michael Crichton ve Robin Cook aşağıdan el sallarken, mükemmel araştırmacılığı Gerritsen'ı zirveye çıkarıyor." - Kirkus Reviews- "Gerritsen, uzmanlık alanı olan tıbbi gerilimle uzay yolculuğu dünyasını, heyecan dolu başka bir öyküyle; bir genetik felaketiyle harmanlıyor. Bu tüyler ürperten gerilim romanının büyük bölümü, altı astronottan oluşan bir ekibin ansızın kendilerini biyolojik bir tehlikeyle karşı karşıya buldukları Uluslararası Uzay İstasyonu'nda geçiyor..." - Publishers Weekly- (Arka Kapak)
Diğer Baskıları

Nopic


Yorumlar


heyecan fırtınası
December 08, 2007 15:04

daha önce uzayda geçen bir roman okumamıştım. gerçekten çok orijinal bir konusu var ve aşırı sürükleyici. elinizden bırakamadığınız romanlardan.
astronotlar,uzaya gönderilen deneylerden birinin kontrolden çıkmasıyla,havaya yayılan esrarengiz mavi-yeşil sıvı baloncukları nedeniyle daha önce karşılaşılmamış ölümcül bir tehlike altına girerler.ve olaylar gelişir.. muhteşem.


uzay+kimera+gerilim
January 22, 2008 10:17

başlarda herkese sıkıcı gelebilir ama okumak isteyenler ilerledikçe kendilerini önüne geçilemez gerilimin beklediğini bilmeliler...


Bu kitabı nerede bulabilirim?
February 12, 2008 16:33

Arkadaşlar bu kitabı nerede arasam bulamadım.
Lütfen nereden bulabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz?


Yorum yaz
mode_edit