menu

Tabutumdan Bakarken
Orjinal Adı:
-
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
-
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Sizin Puanınız:

Hayatta her an, her şey olabilir ve hiçbir şey göründüğü gibi olmayabilir…

Söz konusu “insan” olduğunda tehlikenin bir adım geriden mi yoksa kilometrelerce öteden mi geleceğini asla kestiremezsiniz. Orhan Pamuk’a çok benzeyen bir adam tarafından dolandırılabilir, geçmişinizi gizlemek için zor kararlar verebilir, büyük ikramiyeyi kazandığınızı en yakınlarınızdan bile gizleyebilir, eşinizin sizi aldattığını öğrenebilir, masumiyetle suç arasındaki incecik çizgide dans edebilir, bizzat kendi cinayetinizi çözebilir ve hatta çözdüğünüz cinayeti kimseyle paylaşmamayı tercih edebilirsiniz.

Özel Dedektif Hüseyin Kalander ile tanışın. Elinizde tuttuğunuz kitabın içindeki yedi öyküde kendisi kimi zaman başrolde, kimi zaman geri planda karşınıza çıkacak. Ramazan Atlen’in kendine has üslubuyla ustalıkla kurguladığı bu öykülerde, karmaşık insan ruhunun derinliklerine inecek ve gördüklerinize şaşıracaksınız. “Tabutumdan Bakarken” sürükleyici anlatımı ve hayata dair incelikli sorgulamalarıyla bir ilk kitaptan fazlasını vaat ediyor.
-Emel Aslan-
 
Ramazan Atlen’in öykülerinin başarısının sırrı, içerdiği muammayı sonuna kadar korumasının yanı sıra ipuçlarını da satır aralarına serpiştirerek her iyi polisiye yazarı gibi okura bir tür meydan okumasında yatıyor.
Açık, anlaşılır ve akıcı bir dille kaleme alınmış, temponun asla düşmediği, bir sonraki cümleyi okuma merakının sürekli arttığı bu öyküleri zevkle okuyacaksınız.
-Gencoy Sümer
Yorum yaz
mode_edit