menu

Hayalet Avcısı Thomas Carnacki
Orjinal Adı:
Carnacki the Ghost-Finder (1913)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Sizin Puanınız:

Eksantrik bir bekâr, kartlarını açık oynayacak kadar zeki ama bir o kadar da esrarengiz bir adam, William Hope’un dahi dedektifi: Thomas Carnacki!

Bir akşam yemeğine davet aldınız. Sınırlı ama en sevdiğiniz kişilerden oluşan arkadaş grubunuz toplanmış, sizi bekliyor. Katıldınız, yemekler yendi ve sonra herkes en sevdiği sandalyesine kuruldu, davet sahibinin piposunu yakmasını bekliyor. Kulaklarda sabahtan kalma bir heyecan: “Son hikâyemi dinlemek ister misiniz?”

Carnacki’nin vakaları alışılmış dedektiflik maceralarının uzağındadır. Hayaletlerin kol gezdiği, kötücül canlıların, sebepsiz kapanan kapıların ve birbirine giren karmaşanın gerilimi kademe kademe artırdığı bu evrende Thomas Carnacki, doğaüstü sesler için dahi bir tehdittir.

Karanlık edebiyatın büyük kalemi William Hope Hodgson, nesillere ilham olmuş dedektifi ile Türkçede ilk kez karşınızda. Benzeri görülmemiş ritüellere kurgusal antik el yazmalarının eşlik ettiği bu macerada gizemli bir güç sizleri çağırıyor.

Buraya kadar dinlediniz ve bir Carnacki macerasının ancak onun size anlattığı kadarına şahitsiniz. Carnacki ilginize teşekkür ediyor ve kapıyı işaret ediyor: “Dışarı!”
Yorum yaz
mode_edit