menu

Gövde ( 6.4/10)
Orjinal Adı:
Der Rumpf
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Sizin Puanınız:

Kolsuz bacaksız bir insan cinayet, hem de kusursuz bir cinayet işleyebilir mi? Yazırın üzerinde iki buçuk yıl çalıştığı bu eser, kara mizahın yepyeni bir örneği, birinci sınıf bir polisiyedir. Romanın kahramanı ve anlatıcısı, kolları ve bacakları olmayan bir katildir. Olay tuhaf bir özürlüler yurdunda geçer. Roman ölümü hatırlatan kavramlarla dopdoludur: Hastalık, işkence, cinayet! Bu eserde özürlülük-mükemmellik ya da iyi-kötü gibi karşıtlıklar ortadan kaldırılarak, kötülüğün kaynağı araçlarda değil, 'öz'de, insan ruhunun derinliklerinde aranır. 'İşte benim öyküm burada başlayacaktı. Olağanüstü çetin, olağanüstü dramatik, kan dolu. Tehlikeli insanların elinde tehlikeli silahların bulunduğu bir öykü. Bu öyküde evren ve içinde sayısız sırrı barındıran küçücük bir yıldız anlatılıyor. Bu öykünün içinde soluk kesen, ancak sahte Tanrıçalarının ve bizlerin geçmişi anlatılıyor. Ve elbet onlar, yani'Efsunlanmış Avcılar' anlatılıyor...' Akif Pirinçci'nin kitapları uluslararası saygın dergi ve gazetelerin çok satan kitaplar listelerine girdi. Yazarın yine zekice, bilgece ve olağanüstü anlatım yeteneğiyle kaleme aldığı Gövde, Felidae'den sonra Türkçede!


Yorumlar


5
January 24, 2006 18:40

Okurken kollarım bacaklarım yerinde mi diye kontrol etme ihtiyacı duyabilirsiniz?
Heyecanın az,psikolojinin çok olduğu bir kitap.


gövde
June 03, 2006 17:10

Çıkış noktasını belirttikleri soru ilk başta ilginç gelebilir ama bekleneni vermeyen bi kitap bence.Meraklandırıcı öğeleri az ve çok da keyif alınmadan okunuyo


İlginç bir kitap
June 12, 2006 14:48

İlginç bir kurgusu var.Postmodern tarzda yazılmış.Ruhun irade,bedenin güçsüz olduğu anlatılıyor.Polisiye bağlamında zayıf kalsa da genel anlamda güzel bir kitap bence.


farklı
August 25, 2006 00:58

Akif Pirinçci'nin Felidae serilerinden çok farklı bir kitap, çok daha karanlık ama bir kere kitabın içine girebilirseniz devamı kolay geliyor.


Yorum yaz
mode_edit