menu

Dul Kasabı
Orjinal Adı:
Hvezdna hodina vrahu (1995)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
Sizin Puanınız:

Alman işgalinin son aylarında kargaşa içindeki Prag. Çek Başkomiser Beran ve yardımcısı Komiser Morava'nın çözmek zorunda oldukları çetrefil cinayetler dizisi. İç organları titizlikle çıkarılmış kurbanlar. Rolü, cinayeti aydınlatmaktan çok Çek polisinin son anda direnişe ne ölçüde katılacağını ortaya çıkarmak olan Prag Gestaposu'ndan Başmüfettiş Buback. Ve böylece kedi fare oyunu başlar. Dul Kasabı, Prag'ın benzersiz atmosferinde sürükleyici bir polisiye roman olmakla kalmıyor, fail ve kurban, intikam ve misilleme, suç ve ceza, cinayet, nefret mekanizmaları ve bu mekanizmaların dinsel, ulusal gerekçeleri üzerine bir mesel biçimini alıyor.Yorumlar


KARGAŞA DÖNEMLERİNDE SERİ KATİL
May 01, 2006 13:59

DUL KASABI
Pavel Kohout

1945 baharı.III.Reich çöküşün eşiğindedir.Prag’da Çek polisinin Cinayet Masası dedektifleri,dul kadınları hedef alan bir seri katilin peşindeyken,kendilerine yardımcı olmak üzere görevlendirilen,fakat gerçekte;Çek polisinin olası direnişi örgütlemesini izlemek ve önlemekle yükümlü bir Gestapo ajanıyla işbirliği içinde çalışmak zorundadır.

Dul bir kadının peşinden giderek ailesini terketmiş bir babanın ardından,annesinin tahakkümü altında yaşamak zorunda kalmış olan katil,adeta tüm dulları dünya üzerinden silmeye kararlıdır.

Prag’da yaşanan kargaşa,Hitler’in intiharı ile tam bir kaosa dönüşecek,katil bu durumdan yararlanarak bir Çek direnişçisi kimliğine bürünüp ufak bir çetenin liderliğine kavuşacak ve vahşi cinayetlerine hız verecektir.Eşini de bu katile kurban veren Dedektif Morava,katilin yeni zırhını delebilecek mi?
İlgiyle okudum.Tavsiye ederim.


Yorum yaz
mode_edit