menu

Kanal Yolu ( 7.3/10)
Orjinal Adı:
Canal Street (1954)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Kitap Serileri:
Sizin Puanınız:

Akba Polisiye 28


Yorumlar


Güvensizliğin Sonu
July 23, 2009 00:31

Kolay okunan bir macera-gerilim romanı.Klasik bir polisiye değil.Sonunda bazı sürprizler olmakla birlikte gizem unsuru eksik.
Ben yazarın isminden bir Fransız olduğunu düşünmüştüm.Fakat roman Amerika'da geçiyor.Conty Amerika'da yaşayan bir FRansız yazarı mı,yoksa Amerika'da geçen bir roman yazan bir Fransız yazarı mı anlayamadım.
Kahramanı Savunma BAkanlığında çalışan bir mühendis.SAvunma bakanlığının gizli planlarını çalıp satmaya çalışarak para kazanmaya çalışıyor.Fakat içinden çıkılmaz bir yola giriyor.FBİ ve gangsterler peşine düşüyor.Gangsterler onun bir hükümet ajanı olmasından şüphelenmesiyle işler daha da karmaşıklaşıyor.
5 arkadaş ortalama 9 puan vermişler ama bece 6-7 puan ancak eder.
James Hadley Chase'in kitaplarını hatırlattı bana.


Grand Prix ödüllü yazardan
May 24, 2010 16:22

Grand Prix ödüllü yazardan ortalama bir kara roman. Boyundan büyük işlere kalkışan hayalperest pentagon çalışanı peşine FBI'dan mafyanın kiralık katillerine kadar herkesi takar. Amatör bir casus için hiç de fena performans göstermez, iyi idare eder.
Conty bir Fransız yazarı. Fransız'ların polisiye yazarlarına verdiği en itibarlı ödül olan Grand Prix'i 1953 yılında "Opération Odyssée" romanıyla kazanmış. 130'un üzerinde romanı var, çoğu da Akiha Suzuki isimli bir karakterin maceralarıdır.


Yorum yaz
mode_edit