menu

Aradaki Silah
Orjinal Adı:
Kill As Directed (1963)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Kitap Serileri:
Sizin Puanınız:

Dr. Brown'un her yanı iriydi -omuzları, sırtı, göğsü, bacakları, kolları, elleri, ayakları- kısacası her yanı; burnu bile. Bir zamanlar düzgün olan bu koca burun, şimdi üstelik iğriydi de, futbol hâtırası. Brown'un gözleriyle saçları karaydı. Bakışları da karanlıktı oldukça, somurtkan çocukların bakışları gibi. Koca parmaklarıyla durmadan umutsuzca karıştırdığı saçlarına çok uygun düşüyordu bu bakışlar. Dostları ona Harry derlerdi. Dr. Harry (aslında Harrison) Brown otuz yaşındaydı, kendi gözünde de hâlâ adam olamamıştı. Tanıdığı doktorlar gibi tonlarla parayı kasasına yığsa haydi neyse, o zaman adam olmuş sayardı kendini. Yine de pek boş adam denemezdi Dr. Brown'a. Yalnız insanların doluluğuna, boşluğuna pek aldırmayan bir hastalık onun da yakasına yapışmıştı. (Kitabın Girişi)


Yorumlar


arada silah olarak kullanılmak
April 06, 2008 03:42

ANKARAYA GİDERKEN BİR ÇIRPIDA OKUYUP BİTİRDİM ELLERY QUEEN'İN ARADAKİ SİLAH KİTABINI KİTAP ELLERY QUEEN'İN KLASİK POLİSİYE TARZINDAKİ BİR KİTABI DEĞİL.DAHA ÇOK JAMES CAAN,JAMES HADLEY CHASE'İN KİTAPLAREINA BENZİYOR.MACERA-GERİLİM KİTABI DİYEBİLİRİZ.
OKULU YENİ BİTİRMİŞ,MUAYENEHANEDE SİNEK AVLAYAN BİR DOKTOR,AVUKAT BİR ARKADAŞI SAYESİNDE UYŞTURUCU TİCARETİ YAPAN ZENGİN BİR ADAM VE GENÇ GÜZEL KARISI İLE TANIŞTIRILIUYOR VE HAYATININ YÖNÜ DEĞİŞİYOR.MUAYENEHANESİNDE TANIMADIĞI BİR KIZINCESEDİ BULUNUYOR.DOKTOR,ZENGİN ADAMIN KARISINA AŞIK OLUYOR.KADININ KOCASINI ÖLDÜRMEK İÇİN PLAN KURUYOR.VE SURPRİZ BİR SONLA KARŞILAŞIYOR.
GÜZEL BİR KİTAP.AMÖA ELLERY QUEEN'İN KLASİK POLİSİYELERİNİN TADINI VERMİYOR.


Aradaki Silâh-Henry Kane-Kill As Directed
November 27, 2008 04:33

fantoma yazdı:
Ellery Queen'in Varlık Polis Romanları serisinden çıkan Aradaki Silâh'ı, Akba serisinden bir romanı da yayınlanan Henry Kane yazmış.
Kitabın orijinal adı Kill As Directed. Zaten bildiğimiz Ellery Queen romanlarının havası yok kitapta.
Şu adreste Ellery Queen romanlarının tam listesi ve gölge yazarların hangi romanları yazdığı detaylı biçimde verilmiş.
http://www.hycyber.com/MYST/queen_ellery.html


Yorum yaz
mode_edit