menu

Nina B. Olayı
Orjinal Adı:
Affäre Nina B. (1958)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Sizin Puanınız:

Bar kadını ile Mimi'den, Nina Brummer'e hiç söz etmedim. Önemli değillerdi. 27 Ağustos gecesi havaalanının restoranında baş başa otururken ona, bu ana kızın dışında her şeyi, burada yazdığım gerçeği en ufak noktasına kadar anlatmıştım. Ben konuşmamı bitirinceye kadar, dışarda hava da iyice karardı. Rüzgar fırtına halini almıştı. Kontrol kulesinin önündeki lambalar rüzgarın şiddetinden salladıkça sallanıyorlardı... (Kitabın İçinden)


Yorumlar


NİNANIN DRAMI
May 26, 2006 17:00

NİNA B. OLAYI
Johannes Mario Simmel

II. Büyük savaş sonrası evine dönen Robert Holden,çok sevdiği karısını yatakta aşığıyla yakalayınca elini kana bulamış,cezaevinden tahliye olduktan sonra İş Bulma Kurumu aracılığıyla şoför olarak gönderildiği evde kargaşanın tam ortasına düşmüştür.Evin hanımı başarısız bir intihar girişiminde bulunmuştur,Holden bu kargaşada alelacele işe alınır,Julius Maria Brummer tarafından
Brummer ve eşi Nina’nın özel şoförlüğünü yapmaya başlayan Holden, ikilinin sırlarına vakıf olmakta gecikmez.Nina,eşinden nefret etmektedir,aşığını kendisini terketmesiyle intihar girişiminde bulunmuştur.Julius Brummer ise,rüşvet,tehdit,şantaj ve cinayetlerle bir İmparatorluk kurmuştur kendisine.Holden de giderek Brummer’in elinde bir piyona dönüştüğünü hissedecektir.
Genç kadının sırdaşı olan Holden,giderek sevmektedir onu.Holden,genç kadın için bir umut olabilecek mi?
Peki Brummer’in ağından kurtulmaları mümkün mü?


Yorum yaz
mode_edit