menu

Göz Ucuyla
Orjinal Adı:
From the Corner of His Eye (2000)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Sizin Puanınız:

"Göz Ucuyla"da Koontz, bilinçaltı korkularımızın herkesin kolay kolay cesaret edemeyeceği kadar derinlerine iniyor bu kez. Yaşamın anlamını, şimdiye dek yaratmış olduğu en unutulmaz karakterlerle gözler önüne seriyor. (Arka Kapak'tan)


Yorumlar


HAYAL KIRIKLIğI
May 23, 2006 18:50

GÖZ UCUYLA
Dean Koontz

Yeryüzünde kötünün,kötülüğün temsilcisidir sanki Jr Cain.Terapist olarak çalıştığı klinikte tedavi etmekte olduğu henüz 16 yaşındaki Seraphim White’e evinde yalnız olduğu bir gece,rahip babasının teybe kaydedilmiş vaazı eşliğinde acımasızca tecavüz etmiştir.Kızcağız Cain’in tehditlerinden kimselere ifşa edememiştir başına gelenleri ve ablasının yanında doğururken bebeğini dünyasını değiştirmiştir.
Cain, bir kır gezisinde,parmaklıkları aşınmış bir yangın kulesinden ittiği eşinin ölümüyle hem kavuşmuştur özgürlüğüne hem de sigorta ve Orman idaresinden aldığı tazminatla rahat ve zengin bir yaşam sürmeye başlamıştır.Cain’i tek tedirgin edense,gizemli Polis dedektifi Tom Vanadium’dur.
Çevresinde turtacı bayan adıyla anılan Agnes,doğum için hastane yolunda geçirdikleri kaza sonucu eşini kaybetmiş ve bir erkek çocuk doğurmuştur,adını Bartholomew koymuştur.Cain,eşini öldürdüğü kır gezisi sonrasında geçirdiği mide rahatsızlığı sonrasında yatırıldığı hastanede kabuslar görmekte ve henüz varlığından bile haberdar olmadığı,yeni doğmuş bu bebeğin Bartholomew’in adını anmaktadır,korkuyla.
Cin ile,Bartholomew,Tom Vanadium ve Seraphim’in bebeği Angel arasındaki bağlantılar geleceği nasıl şekillendirecek?
Sanırım artık Dean Koontz (yoksa Knootz mu?)okumaya son vereceğim.Parlak bir başlangıçtan sonra,tam bir hayal kırıklığı.


Yorum yaz
mode_edit