menu

Hile
Orjinal Adı:
A Darkness More Than Night (2000)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
Sizin Puanınız:

Harry Bosch Serisi #7

Ünlü bir film yönetmeni cinayet suçuyla yargılanmaktadır... Catalina Adası'nda emekliliğin tadını çıkaran Terry McCaleb'in huzur dolu dünyası eski bir meslektaşının ziyaretiyle altüst olur. FBI'da çalıştığı günlerde faili meçhul cinayetleri çözümlemekte uzman olan Terry'ye incelemesi için bir dosya getirmiştir. Bir dizi soruşturmalardan sonra McCaleb dehşet saçan katilin maskesini düşürdüğüne inanır. Ona göre katil film yönetmeni değil, davanın yıldız tanığı olan Dedektif Harry Bosch'tur. Eski Ajan Terry ile Dedektif Harry'nin çatışmasından okurların soluğunu kesen bir gerilim romanı doğmuş.
(Tanıtım Yazısından)Yorumlar


geceden daha karanlık
March 16, 2006 10:34

H.Bocsh ile T.Mccalep aynı romanda.Yani soluksuz bir macereya hoşgeldiniz demek oluyor bu.
H.Bosch2un adını aldığı ressamın resimleriyle örülüyor hikaye.Bu resimleri internetten takip etmek de kitabı okurken ayrı bir haz veriyor.
Hiç beklemeyin,hemen başlayın okumaya :)


Harry Bosch : Geceden daha karanlık...
August 31, 2006 19:49

Michael Connelly'den dört dörtlük bir kitap.Kitaba bir başladım neredeyse bitiriyordum.Yarısında durup bir soluklandım ve okumaya devam ettim.Kurgu ustası yazar yine çok sağlam bir kurgu ile karşımızda.Üstelik Kan Bağı ile gönlümüze taht kuran Terriel McCaleb LAPD'nin bahtsız prensi Harry Bosch ile aynı romanda hem yan yana hem karşı karşıya.Birlikte döktürüyorlar desem yeridir. Daha önce bir Bosch kitabında Kan Bağı'nın çekilen filmine değinen yazar bu kitapta hiç filmden bahsetmiyor.Kan bağını okuyanlar bunun neden olduğunu billiyor tabi.Okuma zevkini fazlasıyla tattığım bir kitap oldu. Purple sayesinde tanıştığım ve müptelası olduğum yazar ve Bosch için Purple'a da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Kitabın arka kapağı ve ismi kitap hakkında çok ipucu veriyor ve alınacak zevk ve heyecanı azaltıyor maalesef.


Harry Bosch,Terry McCaleb,Jack Evory
August 09, 2008 07:44

Kitabı çok hızlı bir şekilde okudum.
Kitapı Harry Bosch,Terry McCaleb,Jack Evory bir arada olmasına rağmen zayıf buldum.Bol mahkeme sahneleri ve hard-boiled tarzı bir polisiye.


Yorum yaz
mode_edit