menu

Bagajdaki Ceset ( 8.3/10)
Orjinal Adı:
Trunk Music (1996)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
Sizin Puanınız:

Harry Bosch Serisi #5

Cinayet dedektifi olarak sürdürdüğü mesleğine zorunlu bir izinle ara veren Harry Bocsh, Los Angeles Polis Merkezi'ndeki görevine tekrar başladığında ilginç bir cinayet vakasıyla karşılaşır. Hollywood'lu bir yapımcı kendi arabasının bagajında, başındaki iki kurşun yarasıyla ölü bulunur. Cinayetin işleniş biçimi, mafyanın "Bagaj Müziği" adını verdiği bu türden cinayetlerle aynıdır. Olayın izinli süren Harry kendi çevresinden destek görmediği gibi, ürpertici pek çok ipucuyla şaşkına döner. Dedektif, karmaşık bir labirentin içinde sona ulaştığını zannederken her şey bir anda altüst olur, birine âşık olmak da tüm bu karmaşanın üstüne tuz biber eker. Bir süre sonra Harry düşündüğünden daha ölümcül bir oyunun içinde kendisinin hedef olduğunu fark ederek önsezilerine uyup kaçmaya başlar. Artık kaybedecekleri kazanacaklarından fazladır ve ne olursa olsun hayatta kalıp bu cinayeti aydınlatmak zorundadır. Edgar, Anthony, Macavity, Maltese Falcon (Japonya), Grand Prix (Fransa) gibi ödüllerin sahibi Michael Connelly, Bagajdaki Ceset'le başarı listesine bir yenisini daha ekliyor.Yorumlar


bagajdaki müzik
March 16, 2006 10:40

H.Bosch,hem olayı çözmeye çalışıyor hemde pek çok romanında olduğu gibi canını da kurtarmaya çalışıyor.Ve meslekdaşları köstek olmaya devam ediyor ona.


Bagaj Müziği
August 29, 2006 11:24

İkinci sınıf bir film yapımcısı arabasının bagajında ölü olarak bulunmuştur ve mafya tabiriyle artık bagaj müziği olmuştur. Bir süre görevinden uzak kalan Harry Bosch geri dönüşünden sonraki ilk ciddi soruşturmasına daha heyecanlı ve hevesli yaklaşır. Çalışma arkadaşları da değişiyor bu roman ile birlikte. Ayrıca ilk romandan tanıdık bir sima tekrar arz-ı endam ediyor. Çok karışık olan bu cinayet çözüldükçe bir sürü kirli ilişki ortaya çıkıyor. Harry Bosch ilk defa bir romanda iç huzuru yakalamış gibi görünüyor.


Kara Para
July 19, 2008 12:13

Bagajdaki Ceset-Michael Connelly
Michael Connelly'in zayıf bir romanı.Hollywood,kara para aklama,mafia,biraz hard boiled tipi bir roman.Michael Connelly okuyucuyu yine epey şaşırtıyor.Kitabın sonuna kadar yeni yeni düğümler çözülüyor.


Yorum yaz
mode_edit