menu

Son Çakal ( 8.6/10)
Orjinal Adı:
The Last Coyote (1995)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
Sizin Puanınız:

Harry Bosch Serisi #4

Harry Bosch, tam anlamıyla bir uçurumun kenarındadır. Depremden hasar gören evi oturulmaz raporu ile lanetlenmiş, kız arkadaşı terketmiş, o da kendini içkiye vermiştir. Yanında çalıştığı başkomisere saldırması bardağı taşırır ve Los Angeles polis departmanı rozetini iade etmek zorunda bırakılır. Evine kapanan Bosch, bir yandan ruhsal tedavi görürken, bir yandan da 1961 yılında işlenen faili meçhul korkunç bir cinayeti incelemeye başlar. Hunharca öldürülen bu genç fahişe, Harry Bosch'un öz annesinden başkası değildir. Bosch'un kafasını kurcalayan sorular, yıllar sonra bile Los Angeles politikacılarını huzursuz etmeye yeter. Gerçeğin derinlerde gömülü kalmasını istemektedirler sanki. Ama dedektif Harry Bosch, katili bulmayı kafasına koymuştur bir kez... Michael Connelly'den başka kimse, daha iyi cinayet romanı yazamaz.." Time OutYorumlar


aile
March 16, 2006 10:13

Bosch,zorunlu izindeyken bile boş durmuyor,olayları kurcalamaya devam ediyor ve kendi içine düştüğü durumla da içimizi parçalıyor.


hüzünlü çakal
March 19, 2006 02:00

Kahramanımız Harry Bosch'un yeni bir macerası. Oldukça heyecanlı bir serüven. Okumanızı öneriyorum.


son çakal mı?
June 21, 2006 15:30

kitabı kütüphanenin raflarından seçerek aldım ve değişik bir yazarın üslubunu denemeye karar verdim ama benim için bir hayal kırıklığıydı doğrusu ;yazar sıkıcı bir başlangıç ve aynı olayın sürekli devam ettirilmeye çalışılmış zoraki bir anlatımıyla okucuyu kitabı bir kenara atmamak için zoraki bir iklem de bırakıyor ;elime aldığım hiç bir seferinde kitabın 20 sayfasından fazlasını okuyamadım;belki de denemek için iyi bir seçim değilmiş diye düşnüp kitabı bir kenara attım.


çakal oldukça çarpıcıydı
July 26, 2006 16:54

Polisiye romanlarımın temel taşlarından olan kitabu bir solukta okudum. Harry Bosch'un geçmişi ve bugünle bağlantısını okumak oldukça zevkliydi.


Çok İyi
August 05, 2006 14:31

Geçici olarak işten el çektirilen kahramanımız,bir sokak kadını olan ve uzun yıllar önce öldürülen annesinin ölümünü aydınlatmaya karar verir.
Tüm Connelly'ler gibi sürükleyici.


Karamsar Bosch
August 06, 2006 17:33

Harry Bosch oldukça karamsar haliyle karşımızda.Bir yandan depremden hasar görüp oturulamaz raporu verilen evi ,bir yandan Harvey-98-Pounds'a saldırması yüzünden işinden uzaklaştırılması, işe dönebilmek için psikolojik tedavi görmesi ve hepsinin ötesinde yıllarca önce bir çocukken öldürülen annesinin karanlık cinayetini çözmeye karar vermesi onu oldukça sıkıntılı bir döneme taşıyor. Böylesine sıradışı bir kahraman e böylesine dolu hikayeler yazan Connelly hayranlığı fazlasıyla hak ediyor. Neredeyse Harry'nin gerçekten yaşadığını zannedeceğim. Başarılı bir polisiye.


Annesinin Katilini Arayan Dedektif
July 04, 2008 03:03

Harry Bosch,kız arkadaşından ayrılmış,deprem sonrası evi oturulmaz hale gelmiş,üstü bir komisere saldırmış,bu yüzden silahı ve rozeti alınmış,psikiyatrik tedaviye alınmıştır.Bu zorunlu izin sırasında çocukken fahişelik yaparken öldürülen annesinin katilini aramaya karar veriyor.
Ve olaylar umulmadık bir şekilde gelişiyor.Araştırmayı önlemeye çalışanlar ortaya çıkıyor.Dövdüğü komiser öldürülüyor.Bu nedenle suçlanıyor.İpuçları toplumun üst kesimindeki insanlara yöneltiyor onu.
Harry Bosch bu kitapta toplum ve insanlar hakkındaki düşünce ve duygularını polis psikiyatrine bol bol anlatıyor.Bunları aktaracağım.
Michael Connelly bu kitabında da diğer kitaplarındaki gibi kitap bitti,bütün bilmeceler çözüldü sanmanıza sebep olup farklı,umulmadık gerçeklere götürüyor sizi.
İyi bir kitap,okumanızı öneririm


Yorum yaz
mode_edit