menu

Genç Kızlar Labirenti
Orjinal Adı:
El Misterio de la Cripta Embrujada
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Sizin Puanınız:

Kız yatılı okulu, bu tipik burjuva kurumunda, başrahibenin şaşkın bakışları altında, gece vakti kilitli yatakhaneden kızlar kayboluyor, birkaç gün sonra tekrar ortaya çıkıveriyorlar, ama nerede olduklarını anımsayamıyorlar, üstelik her kayboluşa bir erkek cesedi refakat ediyor. Tam bir polisiye roman. Yattığı tımarhaneden sırf bu olayın soruşturulması için çıkartılan Dedektif, çok mantıklı bir deli olup, dünyaya hep ya geriden bakıyor, ya da ilerden, üstelik kendisi İspanyol toplumunun pek hoşlandığı cafcaflı konuşma meraklısı; olay hafiften uçuklaşıp, giderek münasebetsizleşiyor. Franco sonrası Barselona'sında geçen bu iki gün içinde, saygıdeğer bir eğitim kurumunun gizli geçitlerinde kaybolan genç kızları arayan Dedektif-Anlatıcının doğal çevresi olan fuhuş ve ayaktakımı dünyası, burjuva iş çevrelerinin onlardan daha namussuz ama cilalı dünyasına cevap veriyor... (Arka Kapak)


Yorumlar


Mendoza: gelmiş geçmiş en çılgın dedektifin yaratıcısı!
March 11, 2006 21:12

Adı olmayan bu dedektif bildiğiniz deli, zaten çoğunlukla akıl hastanesinden kaçarak atılıyor olaylar örgüsünün içine. kendisi de meraklı değil, bu konularda yetenekli de değil, ama nasıl oluyorsa oluyor, düğümleri çözüveriyor. bu kitabın türkçe'de okurunu bulamamış olması da, aynı dedektif karakteriyle yazılmış diğer devam kitaplarının basılmamış olmasını getiriyor. okuyalım, okutalım! zaten sadece polisiyede değil, Mendoza büyük bir çağdaş romancı!!


April 30, 2021 15:23

en ilginç dedektif karakterleri listesinde başı çekecek adsız bir dedektif. soruşturma yöntemleri de ilginç. beşparasız olduğu için çöplüklerden bulduğu malzemelerle bir takım kılıklara giriyor ve insanlardan bilgi almak için genelde yalvarma yöntemini kullanıyor. harika bir karakter, güzel bir polisiye.


Yorum yaz
mode_edit