menu

Bir Ses Böler Geceyi
Orjinal Adı:
-
Yazar:
Yayınevi:
Cem
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
-
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Sizin Puanınız:

"Yeni bir ürperti dalgası sardı bedenini. Mezarın içini görmemesine karşın, upuzun yatan ölünün yer yer etleri dökülmüş yüzü geldi gözlerinin önüne. Öte yandan aklı hala mantıklı bir açıklamanın peşindeydi. Belki de bu mezar henüz ölmemiş biri için kazılmıştı. Neden olmasın? İnsanların ölmeden önce de mezarlarını hazırladıklarını biliyordu. İyi de kazmakla, hazırlamak arasında büyük fark vardı. Belki yeri alınır hazırlıklar yapılırdı ama ölmeden mezar kazdırılır mıydı? Belki de bu mezarı aç kalmış vahşi bir hayvan açmıştı. Eğer öyleyse mezardaki ölüyü paramparça etmiş demekti. Doğrusu böyle bir görüntüyle karşılaşmak istemezdi. Yine de merakı ağır bastı, cesaretini toplayıp, el fenerini mezarın içine doğrulttu." (Arka Kapak)
Diğer Baskıları

Nopic Nopic Nopic Nopic


Yorumlar


Aleviği anlatan bir eser
May 27, 2006 23:53

Alevilik ve solculuk konularının birarada işlendiği beni farklı dünyalara götüren harika bir kitap.Elime aldım ve bitirene kadar bırakamadım.Kitabın sonu da iyi kurgulanmış.Tavsiye ederim.


November 07, 2019 16:47

gençliği sol örgütün içinde geçmiş, 80 darbesinden sonra kaçak yaşamış, tutuklanıp hapis yatmış, hapisten çıktıktan sonra bir süre tutunamamış bir adam, Süha. bir gün arabasıyla kaza yapınca yakınlardaki bir Alevi köyünde Cem Evi'nde yaşanan bir olaya şahit olurken kendi geçmişiyle hesaplaşıyor. konusu, anlatımı, kurgusu güzel bir roman.


Yorum yaz
mode_edit