menu

Olasılıksız ( 8.2/10)
Orjinal Adı:
Improbable (2006)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Sizin Puanınız:

Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandınız. Bir saat sonra, onunla sokakta karşılaştınız. Sizce bu sadece bir tesadüf mü, yoksa çok daha farklı bir anlamı olabilir mi? Siz hiç Loto’da büyük ikramiyeyi kazanmadınız. Ama birileri kazanıyor. Hem de sürekli! Onlar sizden daha mı şanslılar? Şans nedir gerçekten? İçinizde bütün parayı kırmızıya yatırmanız gerektiğini söyleyen bir his var. Bu his bir öngörü müdür? Yoksa daha fazlası mı? Yolda gidiyorsunuz. Kafanızı çevirip yandaki küçük parkta baktınız ve bir anda bu anı daha önce de yaşamış olduğunuzu hissettiniz. Evet, Deja Vu. Sizce nedir Deja Vu; Geçmiş mi, rüya mi yoksa geleceği mi görüyorsunuz? Eğer siz de kontrolün kimde olduğunu merak ediyorsanız, ‘Olasılıksız’ tam size göre bir roman. (Tanıtım Yazısından)


Yorumlar


İlave not
February 09, 2008 05:29

Bu arada bu kitabın kapak tasarımını çok ama çok beğendim. Hatta bence benim şimdiye kadar okuduğum kitaplar arasında en iyi kapağı olan kitap bu. Buradan tasarımcısına beğenilerimi sunmak istiyorum.

(Ayrıca Adam Fawer'ın sitedeki resmini gördünüz mü? Hık demiş Agent Smith'in burnundan düşmüş adeta :D)


Muhteşem
February 15, 2008 12:25

Kuantum fiziğine az çok aşina herkesin altından kalkabilecek bir okuma sunuyor kitap. Yazar, okuyucunun ilgisini bu bilime ve daha bir çok ilginç konuya çekiyor. Kurgu çok hızlı veheyecan verici. Tavsiye olunur...
Ayrıca yayın dünyamıza yeni katılan April Yayıncılığın da iyi kitaplar çıkardığını söylemek gerek.
Kapak tasarımları da harika...


Laplace'ın Şeytanı
August 29, 2009 15:59

Güzel bir gerilim-casus romanı.
Bu kitabı okurken kağıt oyunlarından,istatistikten,kuantım fiziğinden,görelilik kuramından ve özellikle laplace'ın olasılık teorisinden biraz bilginiz olması lazım.Her ne kadar yazar bunlardan sade,herkesin anlayacağı şekilde bahsediyorsa da.
Romanda casuslar bilim adamları cirit atıyor.
Kitabı baştan sona soluk soluğa okuyorsunuz.
Kahramanları biraz abartılmış.
Laplace'ın olasılık kuramına özellikle dikkat.


Yorum yaz
mode_edit