menu

Empati
Orjinal Adı:
Empath(y)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Sizin Puanınız:

Yaşamınızın kontrolü sizde değil! Öyle olduğunu düşünebilirsiniz, ama yanılıyorsunuz. Elbette ki kendi kararlarınızı kendiniz vermekte özgürsünüz. Bu kitabı kapatabilirsiniz. O sandalyede oturmaya devam edebilirsiniz. Ya da gözlerinizi oymak gibi çılgınca bir şey yapabilirsiniz. Ne isterseniz yapabilirsiniz. Ama sorun şurada: Ne isteyeceğinizi kontrol edemezsiniz. Her davranışınızı önceden belirleyen arzularınız ruhunuzun o kadar derinlerine işlemiştir ki, onlara dikkat bile etmezsiniz. Ve bu da sizi mükemmel bir köle yapar. Bu nedenle, hayatınızı yaşamaya devam edin. Ne isterseniz yapın. Sadece 'isteklerinizin' tümüyle sizin kontrolünüzde olmadığı gerçeği üzerine kafanızı çok fazla yormamaya çalışın. (Tanıtım Yazısından)


Yorumlar


Olasılıksız daha iyiydi
December 14, 2009 04:05

Orijinal bir konu için iyi bir fikir bulma konusunda Adam Fawer yine başarılı. Lakin bu fikirlerin tüm dünyanın kaderini iki saniyede değiştirecek bir ciddiyete gelmesi beni biraz yoruyor. Yine aksiyon koşturmaca abartı düzeyde. Kahramanlar yine insanlıktan çıkmış.
Adam Fawer iyi fikirleri abartılı ve gereksiz aksiyonla boğuyor nedense. Daha mütevazi işlese konuyu, konunun özüne daha bir vakıf olabiliriz. Tamam, belli ki kitabının haklarını film olarak satmak istiyor ama; bırak adamlar filmi çekerken abartsınlar aksiyonu, sen kendi kalitenin tadını çıkar.. diyorum.. Eminim çok ciddiye almıştır beni :))


Yorum yaz
mode_edit