menu

Koloni
Orjinal Adı:
Miserere (2008)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Sizin Puanınız:

Grangé'nin uzun zamandır beklenen romanı... Soluğunuzu kesen tempo heyecan ve gerilim hiç bitmeyecek! Onlar Çocuktular... En mükemmel elmasların saflığındaydılar... Ne ufak bir lekeleri...Ne de en ufak bir kusurları vardı... Ve ne de en ufak bir günahları... Ama onların saflığı kötülüğün saflığıydı... Paris'te bir Ermeni katedralinde işlenen bir cinayet. Kan yok cinayet aleti yok yara bere yok… Biri yaşlı ve huysuz emekli bir polis diğeri Çocuk Bürosu'nda görevli ancak açığa alınmış uyuşturucu müptelası genç bir polis. Bu ikisi gitgide hunharca bir hal alan ve peşpeşe işlenen cinayetlerin katilini veya katillerini bulmak için birlikte çalışmak zorundadır. Birbirlerine ihtiyaçları vardır birbirlerini tamamlamaktadırlar. Ancak bu cinayetler sıradan bir seri katilin işi değildir. Gizli servisler nazilerYahudiler ülke içinde ülkeler ve 'siyah bölgeler'... Sanki birileri bir şeyleri gizlemek istemektedir. Fransa'nın göbeğinde başka bir ülke olabilir miydi? Bu ülkeye kim veya kimler göz yumuyordu? Burada neler yapılmaktadır? Kaçırılan çocuklar ile öldürülenler arasındaki bağ nedir? İki polisin çabası cinayetleri açığa kavuşturmaya yetecek midir? Yoksa... (Tanıtım Bülteni)


Yorumlar


Siyah Kan'dan iyi, Kızıl Nehirler'den kötü
November 09, 2009 08:19

Karakter seçimi bakımından Kızıl Nehirler'i anımsadım. Konu/tema bakımından kitabı güzel buldum. Öldürücü silaha ait efsane, fantastik boyuta kaçmadan güzel işlenmiş. Bilimsel açıdan imkansızmış gibi gelmiyor. Zaten bilimsel olarak bugün mümkün mü bilinmeyen ama imkansız olduğu da bilimsel kanıtlara dayanılarak kesinkes iddia olunamayan bir hadise alınır da hikayede mümkün hale getirilirse bu da on numara bir bilimkurgu olur.
Sürükleyicilik bakımından yine Grange kendini boşa çıkarmıyor. Bir Kızıl Nehirler değilse de, yine de sayfaları çabuk çevirten bir kitap. Fakat genel işleniş bakımından bir Kızıl Nehirler, bir Leyleklerin Uçuşu değil.


Yorum yaz
mode_edit