menu

4ün Kuralı
Orjinal Adı:
-
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
-
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Sizin Puanınız:Yorumlar


Almaya okumaya değmez.!
June 11, 2006 18:56

İşte reklam ve gazın satış başarısı yakalattığı bir kitap daha. Dan Brown´ın Da Vinci Şifresi ile yakaladığı başarı ve sükseyi aynı yöntemle yakalamak isteyen iki arkadaşın içler acısı romanı karşımızda duruyor. Büyük bir merak ve heyecanla alıp da hüsranla bitmiş bir kitap macerası benim için. Hani şu meşhur yazar olmak isteyen temelin fıkrası geliyor aklıma, hani gizem, din, asalet ve aşk denklemi. Bir eleştirimi daha kurban vermemek için fıkraya değinmekle geçindim. Ama her unu var, şekeri var, yağı var diyen de helva yapmaya kalkarsa bizim halimiz ne olacak, bozulan ağız tadımız nasıl yerine gelecek? Da Vinci tuttu diye herkes aynı metodla roman yazmaya koyuldu. Belki biz de yırtarız diye. Hatta daha dün bir kitap dergisinde yeni bir kitabın reklamını gördüm; kapak düzeni, yazı stili, aradaki resim (Mona Lisa değildi tabii) hemen herşey birebir, rengini göremedim ama bahse girerim kırmızıdır. Sadece girişteki hikayede bir tutam heyecan bulabildim, sonrasında ise sayfalar taş gibi, ağır satırlar otoyol gibi uzun geldi gözüme, nasıl bir kitap bu kadar tekdüze ve sıkıcı olabilir. En son dayanamadım ve son çeyrekte kitap okuma hevesimi yerine getirecek ve ağzımı tadlandıracak iyi bir kitaba başladım. Aylardan beri kitap rafta bitirilmeyi bekliyor. Nasıl dayanıp bitireceğim bilemem ama şayet başarırsam sırf kitaba ve edebiyata ve bir kitap okuru olarak kendime olan sorumluluğum sayesinde oalcak. Kaçın kuralı olursa olsun bu kitap okunmaz bence kardeşim. Kitabın arkasında anlatılan kitabı Altın Kitaplar yayımlasa da okusak.


sıkıcı
June 12, 2006 10:59

Çok sıkıcı bir kitap kesinlikle okunmuyor. Kendimi zorlayarak bitirdim başladığım kitabın yarım bırakmak istemediğim için.


ilk çeyrek
June 16, 2006 14:42

Kitabı herkes gibi, reklamlara güvenerek aldım. Benimle birlikte 3 arkadaşım daha aldı hatta ve onlar okurken acayip sıkıldılar. Bense onlardan daha sonra okuduğumdan hevesim fena kırıldı. Burada da ilk yorumdan sonraki yorumlar aynı kanıda zaten. Özellikle kitabın ilk çeyreği, iç bayıltan cinsten. Sonra biraz kıpırdadığını seziyorsunuz ama sadece kıpırtıda kalmaya devam ediyor ve öyle bitiyor. Heyecan ararken, 4 arkadaşın bir tez etrafında nasıl dönüp durduğuna şahit oluyorsunuz.


hayal kırıklığı
June 18, 2006 00:15

Beklediğimden kötü anlamda farklı bir kitapla karşılaştım.Ben söz konusu 500 yıllık kitapla ilgili tarihsel olaylar,şifre çözümleri,tarihsel bir macera beklerken kendi gençlik problemlerine sıkça değinen ve günümüz zamanında yaşayan birinin anlattıkları çıkınca oldukça hayal kırıklığına uğradım.Aslında kitabın son bölümünü yayarak bütüne anlatsalarmış eminim çok daha okunası bişiyler çıkıcakmış ortaya.Akıcı olmadığı için okuma süreci de oldukça yavaş ilerleyen bir kitap.


olmamış
June 18, 2006 15:22

kitabın arkasında yazılan görüşleri okuduğumda bayağı heyecanlanmama rağmen okuduğumda yazılanların gerçekle bi alakası olmadığı anladım .kitabı okumak sadece vakit kaybından ibaret


Yorum yaz
mode_edit