Cinai::Kitaplar

Unsplashed background img 1

2005 Yılında Basılmış Tüm Kitaplar
0 Yorum
more_vert
Dün, Bugün, Yarın
(Güncel - 2005)
Dün, Bugün, Yarın (Past, Present and Future (1987))
Dünyanın en seçkin bilim yorumcularından olan İsaac Asimov'un makalelerinden oluşan bu kitapta, yazarın bilimsel değerlendirmelerden hayal gücüne, ... (devamı)
0 Yorum
Bilimkurgu Öyküleri (Collection: The Science Fiction of Edgar Allan Poe (1976))
Fantastik edebiyatın başarılı ismi Edgar Allan Poe’nun, yazdığı birbirinden ilginç ve hepsi birer başyapıt olan öyküleri bu kitapta bir araya topla... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Alacaşafağın Rengi
Bazıları için umut vadeden bir günün başlangıcıdır şafak... Bazısı içinse rahat hareket edebildiği gece karanlığının sonudur... Ancak asıl ay... (devamı)
0 Yorum
1001 Soruda Bilimkurgu ve Fantastik
Yüzüklerin Efendisi, Ejderha Mızrağı, Star Wars, Star Trek... ya da herhangi bir bilimkurgu-fantastik eserle ilgili bilgilerinizi sınayabileceği... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Sessiz Gezegenin Dışında (Out of the Silent Planet (1938))
Elinizdeki kitap gerçek bir bilimkurgu klasiğidir ve onun öndeki kahramanı Dr Ransom, Cambridge’li bir akademisyendir. Onu kaçırıp başka bir gezege... (devamı)
0 Yorum
Dune Makinelerin Seferi
İnsanoğlunun yıldız sistemlerine yayılan Eski İmparatorluğunu yıkan bir avuç hırslı insan kendi hırslarının kurbanı olur ve bilgisayar ebedizihin O... (devamı)
0 Yorum
Dune Butleryan Cihadı (Butlerian Jihad (2002))
Frank Herbert'ın klasik Dune dizisinde anlatılan olayların bin yıl öncesine uzanan günler... İnsanları makine efendilerinin elinden kurtararak özgü... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Kuşkucu Somon Galakside Son Bir Kez Otostop Çekmek (The Salmon of Doubt: And Other Writings (1995))
Douglas Adams'ın okuyucuda bağımlılık yaratan zekâ ve kahkaha dolu dünyasına girmek üzeresiniz. Elinizdeki kitap Douglas Adams'ın Mayıs 2001 'deki ... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Han Solo Yıldızın Ucunda (Han Solo at Star's End (1979))
Çok çok uzun zaman önce, çok uzak bir galakside... İmparatorluk'tan ve başkaldırıdan önceki zamanlarda; kendi benzersiz yollarıyla otoriteye kafa... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Han Solo'nun İntikamı
(İthaki - 2005)
Han Solo'nun İntikamı (Han Solo's Revenge (1979))
Han Solo'nun İntikamı Han Solo'nun Maceraları Brian Daley Çok çok uzun zaman önce, çok uzak bir galakside... İmparatorluk'tan ve başkaldırıdan... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Hayalgücünün Merkezine Seyahat
Yazarlar: Işıl Beril Tetik, Demokan Atasoy, Yiğit Değer Bengi, Ayşegül Nergis, Murat Güney, Ümit Yaşar Özkan Bilimkurgu ve fantazi başlangıcında... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
Ocak Ayının İki Yüzü (The Two Faces of January (1964))
Polisiye roman türünün filozofu Patricia Highsmith, bu romanında, birbirlerine korku ve nefret bağlarıyla bağlı üç insanın yıkıma sürüklenen serüve... (devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
more_vert
Derin Sular
(Can - 2005)
Derin Sular (Deep Water (1957))
Polisiye romana felsefi bir boyut getiren, Yetenekli Bay Ripley, Fidyecinin Peşinde gibi yapıtlarıyla tanıdığımız Patricia Highsmith, suç olgusuna ... (devamı)
0.0 Puan -
5 Yorum
4ün Kuralı
(devamı)
0 Yorum
more_vert
2004 Yılının En İyi Fa...
(Yedinci Kapı - 2005)
2004 Yılının En İyi Fantezi ve Korku Öyküleri (The Year’s Best Fantasy and Horror)
"Duvara yansıyan gölgesi, aslında olduğundan daha korkunç görünüyordu. Hastalıklı bir şekilde dalgalanan, titrek bir gölgeydi. Kadın hareket edince... (devamı)
0 Yorum
Ateş Rüzgarı 2. Cilt İmparatorluğun Köleleri
(devamı)
7.5 Puan -
2 Yorum
more_vert
Dörtlerin İmzası
(Martı - 2005)
Dörtlerin İmzası (The Sign of Four (1890))
Sana kaç kere söyledim, imkânsız olanları elersen, arta kalan, ihtimal dışı bile olsa, hakikattir.” Sapsarı sisle kaplı Londra'nın Baker Sokağı... (devamı)
7.3 Puan -
2 Yorum
more_vert
İhanet Noktası
(Altın - 2005)
İhanet Noktası (Deception Point (2001))
NASA uydusu, kuzey kutbunda buzların derinliklerine gömülü az bulunur bir nesnenin varlığını belirleyince herkes şaşkına döner. Uzun süredir yeni a... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Salve Roma 'Bir Felidae Romanı' (Salve Roma)
Haydi, Roma'ya! Sahibi, Forum Romanum'da yeni keşfedilen katakompların kazı çalışmalarını yürütmek üzere parlak bir iş teklifi aldığında, Francis'... (devamı)
0.0 Puan -
3 Yorum
more_vert
Jigolo Cinayeti
(Everest - 2005)
Jigolo Cinayeti
Tüm sosyetemizi şok ettiği gibi bizim de aklımızı kurcalayan soru, adı 'özel finansman danışmanı' olmakla birlikte belli ki sosyete tefeciliği yapa... (devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
Holding (Şampanya Üçlemesi 1)
Tevfik Yemenli kardeşinin ölüm haberini aldığında henüz yataktaydı... Sesini kıstığı cep telefonunun ısrarla titremesini duyan kızlardan biri korka... (devamı)
7.2 Puan -
4 Yorum
more_vert
Peygamber Cinayetleri
(Everest - 2005)
Peygamber Cinayetleri
Eve dönünce, internetin başına oturup gazeteleri taramaya başladım. Bulduklarım fazla bir şey ifade etmiyordu. Gül'ün gerçek adı Yusuf Seçkin'di. K... (devamı)
0 Yorum
Arayış
(ÜBL - 2005)
Arayış
Hava Gülbeyaz Coşkun'un üçünkü kitabı "Arayış"la yine okuyucularıyla buluşuyor. . Gerilimi kitap sonuna kadar düşürmeyen Yazar, "Mazideki Sırlar" v... (devamı)
7.6 Puan -
3 Yorum
Sırlar Şehri
(Sinemis - 2005)
Sırlar Şehri (Mýrin (2000))
Erlendur Sveinsson Serisi #3 Yalnız yaşayan bir adam Reykjavik'teki dairesinde ölü bulunur ve polisin elinde kesin olan hiçbir ipucu yoktur. Bir a... (devamı)

menu