menu

Can Dostu
Orjinal Adı:
Ein perfekter Freund
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Sizin Puanınız:

Gazeteci Fabio Rossi gözünü hastanede açar; başından yaralanmıştır ve son elli gün hafızasından silinmiştir. Kendisiyle ilgilenen sarışın genç kadının, birkaç haftalık sevgilisi olduğunu öğrenir. Fabio onu daha önce hiç görmemiştir. Öte yandan, gerçek aşkı Norina'ya bir türlü ulaşamamaktadır. Fabio, dağılan yaşamının parçalarını bir araya getirmeye, kafasındaki sorulara yanıtlar bulmaya çalışır. Gazetedeki işinden neden istifa etmiştir? Daha önce üzerinde çalıştığı söylenen 'büyük mesele' neyle ilgilidir? En iyi arkadaşı ve meslektaşı Lucas Jäger'in tüm bu olanlardaki rolü nedir? Fabio yanıtlara ulaştıkça, yitik yaşamında adım adım yönünü bulur. Bu sırada, örtbas edilmeye çalışılan bir skandalın içine çekilir.


Yorumlar


Orta derece
November 14, 2005 00:34

Fabio Rossi 50 günlük bir hafıza kaybına uğradı. Ancak o 50 gün içinde çok sayıda olay olmuş ki yıllar süren bir ilişki bitmiş ve yeni bir sevgilisi var. Biraz araştırınca o süre zarfında karakter olarak ta değiştiği anlaşılıyor. Buna ilaveten hafıza kaybına neden olan kazanın da nasıl geliştiğini bilmiyor.
Edebi tarafı daha ağır basıyor ama heyecansız değil. 6,5 verirdim ama sonunda 6'da karar kıldım. Anlayacağınız fena değil...


keşke
June 16, 2006 11:47

Sürekli ha heyecanladım, ha heyecanlanacağım diye biraz sıkılarak ama çokca da sabırsızlanarak okudum ve bir de baktım kitap bitmiş. Sonuçta bir konu var ama heyecan yok. Kurgu hiç de iyi örülmemiş, herşey havada. Bir insan travma geçirip, hafızasının bir dönemini kaybedip uyandığında, tüm huyları değişir mi sorusu ise tam uzmanlık bir soru. Yani travmadan önce paragöz bir adamdınız, uyandınız bir baktınız paradan nefret ediyorsunuz. Yani bu olabilecek bir şeyse eğer keşke detaylı bir açıklama yapılabilseydi. Bu arada kitapta o kadar çok keşke dediğiniz yer var ki... Keşke okumasaydım demiyorum ama ben "4,5´dan 5" veriyorum romana.


Gerilim yok
August 30, 2006 21:18

CAN DOSTU
Martin Suter

Fabio Rossi gözlerini bir hastane odasında açtığında, belleğinde son 50 güne ait hiçbir kayıt yoktur, aşık olduğu kadın,Norina ise Rossi’yi unutmuş görünmektedir ve genç adam son birkaç haftadır bir başka kadınla aşk yaşamakta olduğunu öğrenir.
Hastaneden çıkan Rossi,çalıştığı gazeteden istifa ettiğini öğrenir,belleğinin boş olduğu dönemde gerçekleşmiştir istifası.Bu arada Norina’nın en yakın dostu Lucas ile birlikte olduğunu görür.Norina’yı Lucas’ın kollarına iten nedir,peki ya Lucas en yakın dostunun sevgilisini nasıl onunu elinden almıştır, hem de o hastanede iken?Ya Fabio’nun belleğinden silinen dönemde üzerinde çalıştığı söylenen Büyük Mesele nedir?Büyük Mesele ile Fabio’nun belleğini yitirmesine neden olan saldırıya uğraması arasında bir ilişki olabilir mi?
Bir aşk ve dostluk öyküsü.Gerilim bekliyorsanız hayal kırıklığına hazır olun.


Yorum yaz
mode_edit