menu

Gece Dönencesi
Orjinal Adı:
Tropic of Night (2003)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
Sizin Puanınız:

Artık doğaüstü diye bir şey yok. Hepsi aynı evrenin parçası,ancak evren bizim düşündüğümüzden de tuhaf.Jane Doe, Şamanizm uzmanı bir antropologdu. Sibirya ve Afrika'daki alan çalışmalarından dönünce, içine düştüğü karanlıktan kurtuluşu, sözde intihar ettikten sonra, sahte bir kimlikle himayesine aldığı küçük kızla Miami'ye yerleşmekte buldu. Herkes onun öldüğünü sanıyordu... Derken, Miami'yi dehşete düşüren ritüel cinayetleri başladı. Küba asıllı dedektif Paz'ın elindeki en güçlü ipuçları, Afrika'nın kalbinde gizli kalmış bir topluluktan söz eden asırlık belge... ve bir kehanetti. "Dahice... Gece Dönencesi orijinal ve tüyler ürpertici bir konuyu ancak en iyi edebi romanlardan beklenebilecek olağanüstü bir ifade ve derin işlenmiş karakterlerle birleştiriyor." Phillip Margolin Çoksatan polisiye roman yazarı


Yorumlar


RUHLAR VE İNANÇLAR
June 13, 2006 17:35

GECE DÖNENCESİ
Michael Gruber

İkisi de antropolog olan çift,Afrika ve Sibirya’da kadim inançlara sahip topluluklar arasında araştırmalar yapmış,adam özellikle Afrika’da bulundukları dönemde Şamanların sırlarına,güçlerine vakıf olmuştur.Sahip olduğu güçleri hırslarının emrine vermesi,kadının adamdan uzaklaşmasına neden olmuştur.Ve şimdi,adam kadının peşinde Amerikada’dır,istediği de kadının ruhudur,daha da güçlenmek için.
Küba asıllı polis dedektifimiz Joshua Brolin yumrukları ve silahının yanı sıra kadim Afro/Küba inançlarıyla adama karşı koyabilecek mi?
Evren,ruhlar ve inançlar ile inancın gücü üzerine bir alegorik bir başyapıt.


Yorum yaz
mode_edit