menu

Korkunç Geceler
Orjinal Adı:
Six Nights of Mystery (1950)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Kitap Serileri:
Sizin Puanınız:

New York'da, Chicago'da, Holywood'da, Brooklyn'de, Zacamoras'ta ve Montreal'de 6 gece, 6 polisiye öykü.
New York öyküsü, kardeşi masum yere hapse düşen bir kadının intikam öyküsüdür. Chicago'da, bir gangsterin metresi hem kendini kurtarmaya, hem de yediği dayakların öcünü almaya kalkışıyor. Holywood'da bir dedektif, kaç zamandır aradığı bir suçluyu, karmaşık bir cinayet vakasında savunmaya mecbur oluyor. Arkadaşları ile girdiği bir iddia sonucu beş parasız Montreal'e gelen Hewitt, bir cinayet olayından yakasını sıyırmak için katili bulmak zorundadır. Dedektif O'rourke, masum iki kardeşi kurtarmak için Zacamoras'ta darbeci generaller adına cinayet soruşturması yürütür.

İLGİLİ BLOG YAZILARI

Yorumlar


Irish'e başlamak için bir fırsat
November 16, 2005 11:12

Okuduğum ilk William Irish kitabı, bu öykü derlemesi. Yazarın tipik özelliklerini yansıtması bakımından da, doğru bir tercih.

Kitap altı şehirde geçen altı suspense öyküden oluşuyor. Her biri tam bir 'page-turner'. Sonuç, 7.5'tan 7..


November 15, 2019 09:48

tek bir romandan oluşmuyor kitap. yaklaşık 30-40 sayfalık 6 farklı polisiye hikaye var. çoğunda william irish'in diğer kitaplarındaki benzer bir tema var: işlemediği bir suçtan paçayı kurtarmaya veyahut çok sevdiği birisinin işlemediği bir suçtan dolayı cezalandırılmasını önlemeye çalışan bir adam ya da kadının çabaları. kimi hikayeler güzeldi, beğendim. vasat bulduklarım da oldu. son hikaye farklı biraz; meksika'da gerçekleşen bir darbe sırasında tesadüfen orada olan bir dedektif darbeci generallerden birini öldürdüklerinden şüphelenilen iki kardeşin masumiyetini ispatlamaya çalışıyor. hoş, sürprizli, keyifle okunan bir hikaye.


Yorum yaz
mode_edit