menu

Karanlık Ay ( 8.2/10)
Orjinal Adı:
Void Moon (1999)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Sizin Puanınız:

Kumarhane hırsızı Cassie Black, bir süre önce meslekten elini çekmişti. Fakat yeni soygun teklifi geri çevrilmeyecek kadar cazipti. Vurgun planı aksamadan ilerler. Söz konusu para çok büyüktür ve çok güçlü birilerini kızdıracağı kesindir. Gündüzleri özel dedektif, geceleri de casino sahiplerinin kanlı işlerini yürüten, Vegas'ta Maça Valesi lakabıyla anılan Jack Karch, Cassie'nin peşine düşer.


Yorumlar


şans ve ay
March 16, 2006 10:29

Kitapta h.Bosch'u bulamamak beni biraz hayal kırıklığına uğratmıştı başta.
Sonra kitap sardı beni,meraklandırdı,ardından çözdüm dedim ama sonuyla yine temposunu yükseltmeyi başardı.


Eşzamanlılık...
June 12, 2006 14:43

Connelly insanı gerçekten sarsıyor. En başlarda dedektif herşeye ve herkese çok çabuk ulaşıyor olsa da gerilim temposunu git gide artırıyor ve sonunda zirveye çıkıyor. Ayın etkisinden olsa gerek duygusallık da gerilimle paralel olarak zirveye çıkıyor. Sonunda ise her Connelly romanında olduğu gibi sürprizler okuru bekliyor.


Hard boiled tarzı polisiye
October 08, 2008 11:25

Michael Connelly'de değişik bir polisiye.Connelly'in dedktifleri ok bu kitabında.James Hadley Chase'in kitaplarına benzer bir konu.
Hırsızlar,çeteler,suç dünyasına bulaşmış dedektifler.
Kitabın ilk 100 sayfası sıkıcı ve fazla uzatılmıştı.Sonra Connelly öbür kitaplarındaki gibi gerilimli bir atmosfer yaratıyor ve sonuna kadar sizi götürüyor.


Yorum yaz
mode_edit