Cinai::Kitaplar

Unsplashed background img 1

1999 Yılında Basılmış Tüm Kitaplar
0 Yorum
more_vert
Mülksüzler
(Metis - 1999)
Mülksüzler (The Dispossessed (1974))
Hainish 06 "Vermediğiniz şeyi alamazsınız, kendinizi vermeniz gerekir. Devrimi satın alamazsınız. Devrimi yapamazsınız. Devrim olabilirsiniz anc... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Şok Dalgası Süvarisi (The Shockwave Rider (1975))
Dünya bir tek iletişim ağına bağlı ve her şey bu ağ üzerinde... İstisnasız her şey, ticaret, eğitim, yönetim, hatta aşk ve din bile bu ağda olup b... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Yıldız Gemisi
(Metis - 1999)
Yıldız Gemisi (Starship (1958))
Bütün evreniniz bir uzay gemisinden ibaret olsa... Ve evreni bu gemiden ibaret sansanız, düzen bozulmaya başlayınca nereye bakardınız? Geminin d... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Yüksek Şatodaki Adam (The Man in the High Castle (1962))
Ve eğer Almanlar ve Japonlar, biri batıdan diğeri doğudan ABD'yi işgal etselerdi. Ortaya çıkan, Nazi vahşetinin ve muhafazakar Japon imparatorluğu ... (devamı)
0 Yorum
Yıl: 2046 Uzay Anıları Gelecek Zaman Masalı
Evrenbilim üstadı Paul Davies Evren'de dünyaya benzer ve canlıların yaşadığı çok sayıda gezegen olduğuna ve hatta bu gezegenlerin sonsuz sayıda old... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Şikasta Argostaki Kano...
(Çiviyazıları - 1999)
Şikasta Argostaki Kanopus Arşivleri 1 (Re: Colonised Planet 5: Shikasta (1979))
Galaksinin en güçlü ve en ileri uygarlığı Kanopus, Şikasta gezegeninde büyük bir projeye girişir. Akıllı bir canlı türünün evrimi hızlandırılacak v... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Evlilikler Argostaki K...
(Çiviyazıları - 1999)
Evlilikler Argostaki Kanopus Arşivleri 2 (The Marriages Between Zones Three, Four, and Five (1980))
Ve bir gün "Yüce Kişiler " "Cennet"in kraliçesine, "Cehennem"in kralıyla evlenme emrini gönderirler. Sınıfsız, sorunsuz, mutlu insanların , savaş n... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Ejder Uçuşu
(İthaki - 1999)
Ejder Uçuşu (Dragonflight (1968))
Ejderlere binen adamlar farklı bir soydandı. Ejderler yumurtadan ilk çıktıklarında seçilirlerdi ve kontrol ettikleri bu devasa, muhteşem hayvanl... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Ramayla Buluşma
(İthaki - 1999)
Ramayla Buluşma (Rendezvous with Rama (1972))
Dev bir metalik silindir muazzam bir hızla güneşe yaklaşmaktadır. İnsanlığın karşılaştığı yabancı bir uygarlığa ait ilk ürün... Teknolojik mucize... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Ejder Şarkısı
(İthaki - 1999)
Ejder Şarkısı (Dragonsong (1976))
Gümüş İplikler göklerden Pern'in üzerine ölüm ve yıkım yağdırmaya, dokundukları her şeyi kavurmaya devam ediyor. Ancak genç Menolly'yi mutsuz eden ... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Einstein Kesişimi
(İthaki - 1999)
Einstein Kesişimi (The Einstein Intersection (1967))
Uzak bir gelecekte, insanoğlunun çoktan yüzeyinden silindiği tuhaf, tuhaf olduğu kadar da bereketli bir gezegende Lobey ve ırkı zorlu çevre koşulla... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Replika 1 7 Numaralı Amy (Replica 1: Amy, Number Seven (1998))
Amy Candler yaşıtlarından farklı olduğunu bilmektedir. O her şeyiyle kusursuzdur, on iki yaşında mükemmel bir genç kızdır. Yüzlerce metre ötedek... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Uzaya Haçlı Seferi
(İthaki - 1999)
Uzaya Haçlı Seferi (The High Crusade (1960))
Poul Anderson'dan "İlk Karşılaşma"ya ilişkin alışılmadık türden bir bilimkurgu klasiği. 1345 yılında Sir Roger, Fransa'ya karşı savaşta olan Kra... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Ejder Arayışı
(İthaki - 1999)
Ejder Arayışı (Dragonquest (1971))
Bir başka devir... Öldürücü gümüş iplikler yeniden yağmaya başlıyor. Cesur ejderadamlar gökyüzüne çıkıyor ve onların uçan muhteşem ejderleri, pa... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Bitmeyen Savaş
(İthaki - 1999)
Bitmeyen Savaş (The Forever War (1974))
Er William Mandella, kendisine rağmen bir kahramandır, istemediği halde seçkin askerlerden oluşan özel bölüğe alınır ve binlerce yıl uzaktaki bir s... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Halka Dünya
(İthaki - 1999)
Halka Dünya (Ringworld (1970))
Galaksi çekirdeğindeki patlama, ihtiyatlılıkları ile ünlü Puppeteerleri endişelendiriyordu. Yirmi bin yıl sonra patlamanın radyoaktif etkileri ulaş... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Şehir ve Yıldızlar
(İthaki - 1999)
Şehir ve Yıldızlar (The City and the Stars (1956))
Uzak bir gelecekte yeryüzündeki insanlar İşgaciler denen güçten kaçarak, bilgisayarlar ve sanal gerçeklik marifetiyle devamlılığı ve mükemmelliği k... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Medusayla Birleşmek
(İthaki - 1999)
Medusayla Birleşmek (To Marry Medusa (1966))
Bir dakika öncesine kadar, kahramanımız Gurlick homo-sapiens türünün pek de matah olmayan bir örneğiydi sadece; oysa bir anda gezegenimize binlerce... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Belirsizlik Rayları Galaksi Günlüğü 1
Bu anonim öykü Karachi İstasyonu Arşivleri Kütüphanesi'nin gizli bölümlerinin birinde, yeryüzünün miladi takvimine göre 2050 yılına doğru buzullaşm... (devamı)
0 Yorum
Robot Kadının Gizemi
(Yapı Kredi - 1999)
Robot Kadının Gizemi ()
BK (devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
Maigret'nin Yeni Soruşturmaları (Les Nouvelles Enquetes de Maigret (1948))
Coudray kanal barajının bekçisi, güvensiz bakışları, sarkık bıyıkları, çizgili kadife elbisesiyle, çiftlik kâhyalarını andıran, zayıf, mahzun duruş... (devamı)
0.0 Puan -
6 Yorum
more_vert
Felidae
(Güncel - 1999)
Felidae (Felidae)
Felidae, bir insanlık ve uygarlık eleştirisi, bir iç hesaplaşma, bir özeleştiri romanı... Aslında ne bir fobi ne de bir masal olan Felidae, gerç... (devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
Maigret ve Gai Moulin Dansçısı
(devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
Maigret Tuzak Kuruyor
(devamı)

menu