menu

Buzlar Arasında
Orjinal Adı:
Prisoner of Ice / Icebound (1976)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Sizin Puanınız:

Dünyamızın karşı karşıya olduğu kuraklık tehlikesine karşı harekete geçen sekiz bilim adamı, Kuzey Kutbu'na giderler. Amaçları, buzul kıtadan büyük bir buzdağını güçlü patlayıcılarla kopaarak su elde etmek için güneye götürmektir. Kutupta kamp kurarlar ve 60 adet patlayıcı buza yetleştirirler. Bombalar tam geceyarısı otomatik olarak patlayacaktır. Ama beklenmedik bir şey olur: Üzerinde çalıştıkları buzdağı, şiddetli bir deniz dibi depreminin etkisiyle ana buzul kıtadan kopar. Patlak veren şiddetli fırtınada, atlarında 60 saati bombayla, kutup soğuğunda tutsak, sürüklenmektedir. Ölüm-kalım mücadelesi içinde, yeni bir belaya daha çatarlar: Aralarından biri, psikopat bir katildir...


Yorumlar


üşüdüm
June 04, 2006 00:33

Okuduğum tek Koontz kitabı budur o yüzden yazar hakkında yorum yapmak hata olur ama kitap basit bir kurmacadan ve popüler kültür düzeyindeki okurlara hitap etmekten daha öteye gidemiyor. Çok sert oldu sanırım biraz yumuşatalım.Çıkış noktası kulağa meraklandırıcı geliyo orası kesin.Buzulun üstündeki birkaç kişi,altta bombalar,üstte katil,karakterlerin işi zor vs. Daha derin bir olay örgüsü olsaymış daha ilginç olabilirmiş gibi naçizane bir fikrim var.


BASİT OLAY ÖRGÜSÜNE RAğMEN
May 21, 2006 23:49

BUZLAR ARASINDA
Dean Knootz

Kuzey Kutbuna yakın bir noktada,bilimsel bir araştırma yapmak için bulunana bilim adamları ekibi,oluşan bir deprem nedeniyle ana bloktan kopan bir buzdağının üzerinde mahsur kalmışlardır,yerleştirdikleri 60 adet bombayla birlikte.Zaman ayarlı bombalar buzdağının derinliklerine gömülmüştür ve onlar etkisiz hale getirmek de mümkün değildir.Oluşan kutup fırtınaları,bu bilimsel araştırmayı desteklemekle görevli gemileri de bir seçenek olmaktan çıkarmıştır.
Ekip Başkanı Harry ve sevgilisi Rita’nın düşünmeleri gereken bir sorun daha vardır.Ekip üyelerinden birisi ölümcül bir saldırıya uğramış ve yaralı olarak kurtulabilmiştir saldırıdan.Ekip üyeleri arasında Rita’nın eski bir sevgilisinin olması,Çin’de Kültür Devrimi sırasında ailesinin katledilmesine tanıklık etmek zorunda kalan agresif Çinli bir bilim adamının davranışları da gerilimi giderek arttırmaktadır.
Okuduğum en iyi Dean Knootz bu idi sanırım,basit olay örgüsüne rağmen.


Koontz ile tanışma.
June 14, 2006 10:33

Kitapta birçok sürükleyici olay birden aynı anda işleniyor. Okuduğum ilk Koontz kitabıydı çok fazla amerikan filmi kokan bir kitap olmasına rağmen heyecan yüksek tutulmuş.Kutupta geçen bir roman ve romanı okurken birkaç sorunun cevabını birden merak ediyorsunuz


Yorum yaz
mode_edit