Cinai::Kitaplar

Unsplashed background img 1

1996 Yılında Basılmış Tüm Kitaplar
0.0 Puan -
1 Yorum
Mr. Wens / Yüzü olmayan düşman
(devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
Arsene Lupin / Kristal Tapa
(devamı)
0 Yorum
more_vert
Kızıl Gezegen
(Metis - 1996)
Kızıl Gezegen (Red Planet (1949))
Mars'ın sahibi kimdir? Yatırım yapan şirket mi, yoksa orada yeni bir dünya kurmaya çalışanlar mı? Yoksa Mars'ın yerlileri mi? "Soru kutup kışında ... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Yer Açın! Yer Açın! (Make Room! Make Room! (1966))
1999'dan 2000'e geçmemize yalnızca haftalar var. Yalnızca New York'ta 35 milyon insan yaşıyor. Su yok. Petrol yok, Yiyecek yok. Barınak yok. Umut y... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Dünyaya Orman Denir
(Metis - 1996)
Dünyaya Orman Denir (The Word for World is Forest (1972))
Hainish 05 Ağaçlarla kardeş gibi yaşayan ve düşleri en az bizim gündelik yaşamımız kadar gerçek olan bir ırk, kendini "gerçekçi" Arz'lılara karş... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Biz
(Ayrıntı - 1996)
Biz (We (1920))
"Zamyatin'in getirdiği tartışma ise düşünen ve hayal eden insan için özgürlük ve mutluluğun özdeş kavramlar olduğudur. (...) Özgürlük mutsuzluğa ge... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Yollar Nereye Düşer
... İşte öykü Nora'nın 1994 Nisanında İstanbul yakınlarında bir ormanda gözünü açmasıyla başlar. Nora neden ve nasıl bu zaman ve mekana düştüğünü b... (devamı)
0 Yorum
Düşler
(İm - 1996)
Düşler
Her insanın, yaşamlar boyu aradığı gerçeğe, bireysel yaşam serüveniyle ayna oluşturan bir kitaptır. Gerçekte bütün olan Öz varlığımızın, yaratıc... (devamı)
8.0 Puan -
2 Yorum
Hoş Cinayet : Polisiye Romanın Toplumsal Bir Tarihi (Meurtres Exquis - Une Histoire Sociale Du Roman Policier (1984))
"Ernest Mandel, çağımızın ünlü ekonomi-politikçilerinden biri. Ne var ki, yabancılaşma gibi ekonomik kökenli bir sorunu felsefi boyutlarını da orta... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
more_vert
Bir Adam Bir Cinayet (Ein Mann ein Wort)
Jakob Arjouninin Can Yayınları polisiye dizisinde çıkan "İyi ki Doğdun Türk" ve "Daha Çok Bira"dan sonra, dedektif Kemal Kayankaya'nın başkahramanı... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
Kurbanın Son Günleri
(Ayrıntı - 1996)
Kurbanın Son Günleri (Ultimas Dias de la Victima)
O, bütün kiralık katillerin en iyisidir. Hiçbir örgüte bağlanmadan çalışan tek kişilik bir örgüt, anonim bir silahtır. Kurbanlarını büyük bir özenl... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
more_vert
Gece Müdürü
(İnkılap - 1996)
Gece Müdürü (The Night Manager (1993))
John Le Carre, 1931 yılında doğdu. Bern ve Oxford Universitelerine devam ettikten sonra. Eton Koleji'nde öğretmenlik yaptı. Beş yıl süreyle İngiliz... (devamı)
0.0 Puan -
3 Yorum
more_vert
Buzlar Arasında
(Remzi - 1996)
Buzlar Arasında (Prisoner of Ice / Icebound (1976))
Dünyamızın karşı karşıya olduğu kuraklık tehlikesine karşı harekete geçen sekiz bilim adamı, Kuzey Kutbu'na giderler. Amaçları, buzul kıtadan büyük... (devamı)
1 Yorum
Virüs
(Altın - 1996)
Virüs (Contagion (1995))
(devamı)
0 Yorum
more_vert
Sabah Öğle Akşam
(Remzi - 1996)
Sabah Öğle Akşam (Morning, Noon and Night (1995))
Kuşkulu bir ölüm... Altı milyar dolarlık bir miras... Sevgisiz ve ilgisiz geçmiş bir çocukluğun acısını çıkarmak için, babalarının mirasını bekleye... (devamı)
0 Yorum
Hiçbirşey Sonsuz Değildir (Nothing Lasts Forever (1994))
(devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
more_vert
Otopsi Bölümü
(İnkılap - 1996)
Otopsi Bölümü (The Body Farm (1994))
Kuzey Californiya'da Black Mountain kasabası, yerel polisin eğer pek şanslı değilse yılda ancak bir cinayetle karşılaştığı ve halkın kapılarını kil... (devamı)
8.4 Puan -
1 Yorum
Türk Sokağındaki Ev (The House on Turk Street (1924))
'Türk Sokağındaki Ev'deki yedi öykü Dashiel Hammett'ı (1894-1961) çağdaş dedektif romanının babası olmaktan da öte,20. yüzyıl Amerikan yazınında bü... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Şeytan Oyunu
(Altın - 1996)
Şeytan Oyunu (Free to Trade (1994))
Yaşamın sıradanlığını içindeki hırsla yenmeye çalışan biridir o. Alabildiğine hızlı koşan bir adamdır. Ama bir gün, bir yarışta elindeki fırsatı so... (devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
more_vert
Son Masum Adam
(Altın - 1996)
Son Masum Adam (The Last Innocent Man (1982))
Bestseller'in yeni ismi Phillip Margolin'den bomba gibi bir gerilim romanı. "Son Masum Adam".Gazetelerin "Buz Adam" diye söz ettikleri suçluların a... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Skandal Yağmuru
(Altın - 1996)
Skandal Yağmuru (Breath of Scandal (1991))
Yağmurlu bir geceydi ve.. Jade Sperry o korku dolu gecede üç genç tarafından tecavüze uğradı. Arkasından dayanılmaz acılar ve karşı konulmaz baskıl... (devamı)
7.3 Puan -
3 Yorum
more_vert
Sis ve Gece
(Cem - 1996)
Sis ve Gece
"Yazarının Türkçe tutkunu, Türkçe vurgunu kişiliğiyle, eşine az rastlanır bir ustalıkla kotardığı bu roman, bugüne dek polisiye roman konusunda eşi... (devamı)
0 Yorum
Kar Canavarının Esrarı (Rätsel um das Schneemonster)
Dört Kafadar, kış sporları merkezi Kitzbühel'de tatildeler. Korkunç bir canavarı turistlere korku ve dehşet saçmaktadır. Dört Kafadar'ın ikisi, Lil... (devamı)
0 Yorum
Uzaydan Gelen Yaratıklar (Ein UFO namens Amadeus)
Axel'in Salzburg'taki büyükannesini korkutan çok çirkin, yeşil renkli, küçük yaratık, uzaydan mı gelmiştir acama? Kentin üzerinde de zaten birkaç U... (devamı)

menu