menu

Kaybolan Işık ( 9.2/10)
Orjinal Adı:
Lost Light (2003)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
Sizin Puanınız:

Harry Bosch Serisi #9

Yalnızca para gerçekti!

Los Angeles Polis Merkezi dedektiflerinden Harry Bosch dört yıl önce öldürülen yönetmen yardımcısının cinayet soruşturması için bir film setinde bulunmaktadır. Soygun sahnesinde kullanılmak üzere film setine getirilen zırhlı bir araçta iki milyon dolar vardır. Bu sırada maskeli adamlardan oluşan bir çete silahlı saldırı yaparak zırhlı aracı soyarlar. Para dolu araba hızla uzaklaşırken Bosch yalnızca soygunculardan birini vurabilmiştir.
Dedektif Bosch teşkilattan ayrılırken yanına faili meçhul cinayet dosyaları arasından dört yıl önce öldürülen yönetmen yardımcısı genç kadının dosyasını da almıştır.

Ne olursa olsun bu cinayeti çözmeye kararlı olan dedektif canı pahasına da olsa olayların üzerine gider.
En sonunda genç yönetmen yardımcısının ölümüyle soygun arasındaki ilişkiyi çözen Bosch her ipucuyla birlikte film stüdyolarından büyük, polis teşkilatından acımasız bir örgütün varlığını keşfeder.
Ölmek ya da yaşamak... Artık hiçbir şey onu yolundan döndüremeyecektir.
Michael Connelly'nin Harry Bosch dizisi günümüzün polisiye romanları arasında en etkileyici olanıdır.Yorumlar


mükemmel
March 16, 2006 09:40

Temposu çok yüksek değil ama olayın kurgusu ve işleyişi mükemmmel.
Daha önceki kitaplardan farklı olarak anlatıcı H.Bosch'un kendisi.Bu yüzden olayları araştırırken yaşadığı tüm duyguları okuyucuya daha iyi aktarıyor.
Olay içinde olay araştırıyor Bosch.
E.Wish'de H.Bosch ile birlikte okuyucuya sağlam bir gol atıyor son sayfada.
Çok sevdim çooook.


Başarılı
August 05, 2006 14:34

Ne söylenebilir ki Connelly hakkında.Sağlam hikayeler,sürükleyicilik ...Mankell'i okurken sıkıntıdan patlamamak için Connelyy'e geçiyorum,ama bitirmeden bırakmak mümkün olmuyor elden.


Kayıp Işık
September 12, 2006 16:06

Harry Bosch LAPD´den ayrıldıktan sonra kendi başına yoluna devam ediyor. Daha önce de sık sık değindiği kapanmayan dosyalar devamlı kafandadır mantığıyla aklından çıkmayan bir dosyayı çözmeye çalışıyor. Rozetinin sağladığı güven ve kolaylıkları çok arıyor ve oldukça yoğun bir aksiyona giriyor. Kendi ağzından anlatılmış olması iç dünyasını tahlilde epey yarar sağlıyor okura, fakat bence kendini Connelly´den daha iyimser anlatmış, en azından karamsarlığının ve hayalkırıklıklarının en az olduğu romanı buydu diyebilirim. Şu an bir tek "darboğaz" kaldı okumadığım sonra yeni kitaplarının tercüme edilip basılmasını bekleyeceğiz mecburen.


Unutulmayanlar
September 08, 2008 03:17

Michael Connelly'in Karanlık Işık kitabını iki günde okuyup bitirdim.Kurguya hayran kaldım.Michaell Connelly olayları ilmik ilmik örmüş.Sizde dedektifi ile birlikte bu ilmikleri tek tek çözüyorsunuz.


Yorum yaz
mode_edit