menu

Kemikler Şehri ( 8.0/10)
Orjinal Adı:
City of Bones (2002)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
Sizin Puanınız:

Harry Bosch Serisi #8

Harry Bosch için 'melekler şehri' tam bir 'kemikler şehri'ydi. On iki yaşındaki bir oğlanın kemikleri Hollywood Hills'de etrafa saçılmış halde bulunduğunda, Harry Bosch kendi geçmişinin derinliklerindeki en karanlık hatıraları su yüzüne çıkartan bir davanın içine sürüklenir Kemikler yıllardır gömülüdür fakat bu eski dava Bosch'u niyetinden caydıramaz. Gizli hikâyeleri günyüzüne çıkartarak çocuğun kimliğin bulur, onun çatlayıp yok olmuş yaşantısını yeniden yapılandırır, böylece çocuğun unutulmadığını kanıtlar. Aynı zamanda Bosch ile bir kadın polis arasında bir aşk da filizlenmeye başlamıştır - ta ki insanın aklını başından alan bir görev kendisine verilene ve iniş çıkışlarla dolu kariyerinde yaşamadığı kadar büyük bir sorunla karşılaşana kadar. Yapılan incelemeler Bosch'u tahmin edilemez bir kararın - okuyucuları nefessiz bırakıp Michael Connelly'nin sonraki romanını büyük bir merakla bekletecek kadar etkili - eşiğine getirerek inanılmaz sarsıcı bir sonuca ulaşır.Yorumlar


H.B
March 16, 2006 09:58

Temposu biraz yavaş.M.Connelly romanları ile ilk bu kitapta tanışacak olanların da hoşuna gitmeyebilir hatta ama yine de H.Bosch ile birlikte L.Angeles sokaklarında dolaşmak çok güzel.


Daha İyi Connel
August 30, 2006 21:28

y'ler OkudumKEMİKLER ŞEHRİ
Michael Connely

10-12 yaşlarında olduğu tahmin edilen bir çocuğa ait bir kol kemiği,sahibi tarafından gezdirilen bir köpeğin ağzındadır.Hollywood Hills yakınlarında bulunan dağılmış bir iskeletten bir parçadır sadece kol kemiği ve sahibinin yaklaşık 20 yıl önce öldüğüne işaret etmektedir.Bosch,yıllarca önce verilmiş kayıp ilanlarından yola çıkarak çocuğun kimliğini belirler.
Kemiklerin bulunduğu yere yakın bir evde oturmakta olan ve geçmişinde çocuk tacizinden sabıkası bulunan zanlılardan birisi,medyanın kendisini afişe etmesi nedeniyle intihar etmiştir.Ama ne var ki, adamın evinde bulunan bir kaykayın, kemikleri bulunan çocuğa ait olduğu ortaya çıkmıştır.
Dedektifimiz Bosch, kendi çocuklarını taciz eden ebeveynler,vicdan azabıyla dolu olarak işlemedikleri cinayetleri üstlenenler,tutunamamışlar,varlıklı ailesine rağmen farkedilmek tutkusuyla yanıp tutuşan çekici kadın polise rağmen cinayeti aydınlatabilecek mi?


Sıkı Sarıl
August 31, 2006 19:25

Arkadaşların aksine ben bu kitabı epey beğendim.Hatta bir bölümünden sonra elimden bırakamaz oldum.Harry Bosch kendine has tarzı ile yine arzı endam ediyor.20 yıl önce işlenen bir cinayeti soruşturuyor ve çözümlüyor.Connelly kitaplarını peşpeşe okuyunca yazarın çoğu kitabında aynı tarzı kullandığını farkedip biraz sıkılıyor insan artık. Bu kitap çok dolambaçlı ve bol dökümanlı olmasa da hikayesini çok sevdim.Harry'nin dünyasına daha çok girebiliyor ve onu daha derinlemesine tanıyabiliyoruz. Ve Harry Bosch bir soruşturma geçirmeden bir macera bitiremeyecek diye endişelenmeye başladım.


Yaşama Sımsıkı Sarıl ve Taciz,
August 20, 2008 11:02

Kemikler Şehri kitabını heyecanla ve çarçabuk okudum.Ve kitabı Michael Connelly'in beğendiğim kitapları arasına koydum.Michael Connelly bu kitabında çocuk istismarı-tacizini ele almış.Yıllarca önce olmuş bir çocuk cinayetini anlatıyor ve bizi yine heyecandan heyecana sürklüyor.Yaşama sımsıkı sarıl özdeyişiyle bize bir hayat felsefesi de öğreterek.


Yorum yaz
mode_edit