menu

Meleklerin Uçuşu ( 8.7/10)
Orjinal Adı:
Angels Flight (1998)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
Sizin Puanınız:

Harry Bosch Serisi #6

Siyahi avukat Howard Elias'ın cesedi Los Angeles şehir merkezinde link servis yapan Angels Fligh'ın vagonlarından birinde bulunduğunda, şehirde bu davayla ilgilenmek isteyen bir tek dedektif bile yoktu. Michael Harris lehine açtğı dava yüzünden öldürülen Elias'ın uzmanlık alanı polis zorbalıkları, teşkilattaki yıpranmalar ve ırkçılıkla ilgili davalardı. Diğer bütün polisler gibi Harry Bosch da Harris'in 12 yaşındaki kıza tecavüz etmek ve öldürmekle suçlu olduğuna inanıyordu. Elias'ın amacı Los Angeles Polis Departmanı'nı zor duruma düşürmek ve gerçek katili serbest bırakmaktı. Şimdi bu iş Bocsh'a kalmıştı ve bu şüphe ve nefret tarlasında kuyu kazmaya benziyordu.Yorumlar


çok sağlam
March 16, 2006 10:27

Harry Bosh evlendi ama ikili ilişkilerdeki başarısızlığı devam etmekte. İlgilendiği konu ise, polis teşkilatı ile halk arasında bıçak üzerinde yürümek gibi. Sayfalar ilerledikçe, suç içinde suç, suç içinde inanılmaz güzel bir kurgu ve dille karşınıza çıkıyor. Okuyun.
Ayrıca yazarin kendi web sitesinden,olayın geçtiği mekanları görme şansınız da var.
Hoş her romanı için geçerli bu söylediğim.
www.micahelconnelly.com


Angels Fligt
August 29, 2006 11:30

Harry Bosch polis teşkilatı için hayati bir soruşturmaya atanıyor. Polisleri dava etmesiyle tanınan siyahi avukat öldürülmüştür. Katilin bulunması şehir ve teşkilat için çok önemlidir. Zira şehir karışmaya başlamıştır. Harry bu olaydan da alnının akıyla çıkıyor. Harry´nin ağzından düşürmediği sigarayı bırakmaya çalışması çok güzel olmuş. Bir önceki romanda iç dünyası birazcık olsa da huzur bulan Harry Bosch için yine sıkıntılı günler var. Polisiye roman okumanın zevkini yine üst seviyede tattım.


Düzenin Engelleri
October 14, 2008 12:53

Connelly'den güzel bir Harry Bosch polisiyesi
Connelly birçok kitabındaki gibi birbiriyle ilişkili veya ilişkili olmayan iki olay anlatıyor.
Zenci haklarını savunan bir avukatın öldürülmesiyle ırkçılık meselesine el atıyor.
11 yaşında bir kızın öldürülmesi ile porno dünyasına projektörlerini tutuyor.
Olaya karışan siyasiler,üst rütbeliler çözümün önüne engeller koyuyorlar.
Bosch engelleri bir ölçüde aşarken sonuç olarak kurulu düzeni aşamıyor.


Yorum yaz
mode_edit