menu

Şeytan Krallığı
Orjinal Adı:
-
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
-
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Sizin Puanınız:

Bülent Ruscuklu bu romanında okurlarını yine maceradan maceraya koşturuyor. Afganistan'da başlayıp, Amerika'da doruğa ulaşan serüven Umman'da son buluyor. Yine M.İ.T, C.I.A ve VEVAK'ın (İran İstihbarat ve Güvenlik Servisi) Kafkaslar ve Ortadoğu'daki amansız iktidar mücadelesini izliyoruz. Bu kitapta, uyuşturucu sevkıyatının petrol boru hattı vasıtasıyla yapılması gibi kaçakçılığının akıl almaz yöntemlerine tanık oluyoruz. Çağımızın vebası olan uyuşturucuya ve onun tacirlerine, uyuşturucu baronlarına, mafyaya, Şeytan Krallığı'na karşı yürütülen amansız bir mücadelenin öyküsü...


Yorumlar


ZORLAMA DİYALOGLAR
May 28, 2006 14:27

ŞEYTAN KRALLIĞI (Uyuşturucu Baronları)
Bülent Rusçuklu

Emekliliğine günler kalan MİT mensubu Mete’nin, İngiliz sevgilisiyle yapmayı planladığı evliliği ve emekliliği,Afganistan’dan yola çıkarılacak olup Türkiye üzerinden ABD’ye ulaştırılacağına ilişkin bilgiler edinilen büyük miktardaki uyuşturucuya ilişkin istihbarat nedeniyle ertelenmiştir.
Mete ve CİA’nın görevlendirdiği Julia,Afganistan’dan başlayarak uyuşturucuyu adım adım takip etmek ve perde arkasındaki isimleri de açığa çıkarmak amacıyla harekete geçerler.İran Gizli Servisi,İtalyan Mafiası ve İrlanda Mafiasının karıştığı olaylar örgüsü içinde CİA içindeki bir köstebeğin varlığı da,işlerini zorlaştıracaktır.
Zorlama diyalog ve olaylarla başlıyor ve sona eriyor roman.Resmi bir rapor bu metinlerden daha kolay okunurdu sanırım.


Yorum yaz
mode_edit