menu

Üçüncü Sır
Orjinal Adı:
The Third Secret (2005)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
-
Sizin Puanınız:

Fatima köyünde 13 Temmuz 1917 tarihinde üç çoban çocuğa göründüğü iddia edilen Meryem Ana'nın verdiği üç sırdan sonuncusu gizemini halen korumaktadır. Peki, Kilise'yi ve Katolik inancına dair bilinen her şeyi kökünden değiştirebilecek olan bu üçüncü sır neydi? Steve Berry, hayatına kendi elleriyle son veren bir papadan cinayet dahil her türden entrikaya bulaşmış bir kardinale, görevi ve kendi kişisel açmazları arasında kalmış aklı karışık bir din adamına kadar sıra dışı karakterleriyle İtalya'dan Roma'ya oradan Almanya'ya uzanan soluk soluğa bir kovalamacada dünyanın bu en şaşırtıcı ve uzun ömürlü gizeminin peşine düşüyor. Katolik dünyasının ruhani merkezi Vatikan'ın en üst mercilerinde dönen entrikalar, politik oyunlar, papa suikastı, yıllarca hasıraltı edilmiş gerçekler... Üçüncü Sır türün en yeni ustası tarafından kusursuz bir şekilde tasarlanmış harikulade bir gerilim romanı.


Yorumlar


TÜRÜN MERAKLILARINA
May 19, 2006 00:09

ÜÇÜNCÜ SIR
Steve Berry
Fatima’da çoban çocuklara emanet edilen sırların sonuncusu da Vatikan tarafından açıklanmıştır ve/fakat,kısmi bir açıklamadır bu,Vatikan son sırrın bir kısmını gizlemektedir.Son Papa Clement,Meryem’in son kehanetinin inananlara açıklanması gerekliliği ile bu açıklamanın Katolik dogmalar üzerinde oluşturacağı yıkıcı etki arasında sıkışmıştır.
Vatikan’ın Dışişleri Bakanı olan Valendrea,Papalık tacını giymek ve papalığı eski etkin,şaşaalı günlerine döndürmek istemekte ve bu amaçla şantaj,cinayet de dahil olmak üzere her türlü araç ve yöntemi kullanmaktadır.
Üçüncü sırrın taşıyıcısı olan Rahibe Lucia’nın Portekizce ile yazdığı kehanetin içeriği,metni Latinceye çeviren bir rahip ve bizzat Papa olan kişi haricinde kimse tarafından bilinmemektedir ancak,Valendrea bu sırrı öğrenmiş ve sırrı bilenlerin peşine düşmüştür,kiralık katilleri ile.
Çeviriyi yapan Rahip Tibor öldürülür,Valendrea ve sadık Kardinali tarafından.Papa Clement intihar eder içinde bulunduğu çıkmazdan kurtulamayınca ve Valendrea papalık tahtının en büyük adayıdır.
Clement’in özel sekreteri ve yakın dostu Michener,henüz kiliseye katılmadan önce aşk yaşadığı gazeteci Katerina ile birlikte Clement’in kendisine bıraktığı özel eşyaların arasında üçüncü sırrı arayacak,yolu; Bosna’da Fatima benzeri fenomenlerin yaşadığı bir kente düşecek ve Meryem ile konuştuğunu iddia eden kahinlerle kesişecek ve bu arada Meryem’in kendisine hitap ettiğini de işitecektir.Meryem Fatima’nın üçüncü sırrının tüm insanlara ulaşmasını sağlamaya mı çalışmaktadır?
Türün meraklılarına ilginç geleceğine eminim.


Yorum yaz
mode_edit