menu

Vatana Dönüş
Orjinal Adı:
Law of Return (2004)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
Sizin Puanınız:

1940 yılının yazında, aristokrat bir falanjist ve General Franco'nun yeni yeni kurumsallaşan diktatörlüğünün ateşli bir destekçisi olan Carlos Tejada'nın keyfi yerindedir. Teğmenlik rütbesine Yükselmiş olan Tejada, fakirlikle boğuşan Madrid'den Eyalet başkenti olan Salamanca'ya tayin Olur. Üniversitesiyle ünlü olan Salamanca, tutucu ve İspanya İç Savaşı'nın kazanan tarafında yer alması sebebiyle görece daha barışçıl ve zengin bir şehirdir.

Ancak Tejada, Salamanca'ya tayinin hem iyi hem de kötü olduğunu çabucak öğrenir. Sadece Sevimsiz bir amirle başa çıkmak zorunda kalmayacak, kısa sürede politik bir şüpheli ama aynı zamanda da iyi bir aileden gelen ve çevresi geniş bir emekli profesörün kayboluşuyla ilgili soruşturmanın içine çekilecektir. Profesörün kayboluşuyla alakası olabileceği düşünülenlerden birinin, Tejada'nın Madrid'den çok iyi tanıdığı (ve solcu olmasına rağmen kendisine çok çekici gelen)
Elena Fernandez'in babası olması işleri daha da karmaşık hale getirecektir. Gerçeği bulma yolundaki bu soruşturması Tejada'yı İspanya boyunca dolaştıracak ve sonuçta politik inançlarıyla masumu koruma arzusu arasında seçim yapmaya zorlayacaktır.
(Tanıtım Bülteninden)Yorum yaz
mode_edit