menu

Kırmızı Kumlar
Orjinal Adı:
Death Turns the Tables (1942)
Yazar:
Yayınevi:
Yayın Tarihi:
Çevirmen:
Grafik Tasarım:
-
Karakterler:
Kitap Serileri:
Sizin Puanınız:

— Sayın Jüri Âzası, aranızda anlaşarak bir karara varabildiniz mi? — Evet. — Bu cinayet dâvasında, zanlı John Edward Lypiatt'ı suçlu mu, yoksa suçsuz mu görüyorsunuz? — Suçludur. — Suçlu olduğunu bildiriyorsunuz. Bu karara hepiniz katıldınız mı? — Evet... (Jüri reisi biraz durakladı.) Fakat, zanlının mahkemenin merhametinden faydalanmasını da diliyoruz. Mahkeme salonu birden karıştı. Jüri kararının bildirilmesiyle, salonda gözle görülür bir ürperme oldu. Sonra, bir ölüm sessizliği ortalığı kapladı. (Kitabın Girişi)

İLGİLİ BLOG YAZILARI

Yorumlar


Adalet?
May 04, 2007 10:43

Okuduğum en güzel Carr romanlarından,kurgusu kapalı oda polisiyeleri kadar karışık değil,karakterler keskin hatlarla belirlenmiş, suç ve ceza kavramlarına değişik karakterlerden bakış açıları verilmiş, klasik polisiye sevenler mutlaka okumalı.


CARTER DİCKSON-DR.FELL ŞAŞIRTIYOR
December 29, 2007 14:54

CARTER DİCKSON'UN KIRMIZI KUMLARINI OKUDUM.CARTER DİCKSON BU KİTABINDA KAPALI ODA CİNAYETİ ANLATMAMIŞ.BİR HAKİM KIZININ NİŞANLISINI ÖLDÜRMEKLE SUÇLANIYOR.ÇÜNKÜ HAKİM GENCİN KIZI İLE EVLENMEMESİ İÇİN ONA PARA TEKLİF EDİYOR.VE PARAYI ALMAYA GELEN ADAM HAKİMİN EVİNDE ÖLDÜRÜLÜYOR.
VE CARTER DİCKSON.DR.FELL'LE BİRLİKTE GENE YAPACAĞINI YAPIYOR.OKUYUCUYU ŞÜPHEDEN ŞÜPHEYE,OLAYLARIN ÇEŞİTLİ ŞEKİLLERDEKİ AÇIKLAMALARIYLA ŞAŞKINA ÇEVİRİYOR.
okuyun derim.

kitabın asıl adı
the seat of the scornful
çevirisi
Hor görenin oturacak yeri


Yorum yaz
mode_edit