menu
Verda Pars

Doğum - Ölüm:
1978
Kategorileri:
-
Diğer İsimleri:
-
Bölgesi:

1978 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta eğitimini, İstanbul’da çeşitli okullarda tamamladıktan sonra Fenerbahçe Lisesi’nden mezun oldu.
1997 yılında İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü kazandı. Aynı bölümde Yüksek Lisans’ını tamamlamasının ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Yaratıcı Yazarlık Bölümü’ne devam etmiş, Nisan 2010 tarihinde mezun olmuştur.
2013 yılında İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’ndan “1960-1980 Yılları Arasında Yayımlanmış Sol Romanlar Üzerinden ‘Siyasal İnsan’ın Tahlili” başlıklı doktora teziyle doktor unvanını almıştır.
2011-2012 öğretim yılında Marmara Üniversitesi TBMYO’nda iki dönem Türk Dili ve Edebiyatı dersi vermiş; 2011 yılından itibaren de İstanbul Bilgi Üniversitesi Türk Devrim Tarihi Bölümü’nde sözleşmeli öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.
Kadıköy Underground Poetix Dergisi’nde “Böcek Günlükleri” ve “Milat” başlıklı iki hikayesi, Türkiye’de Siyasal Muhalefet (Der: Ayşegül Komsuoğlu) adlı kitapta “1950-1960 Demokrat Parti Döneminde Muhalif Örgütlenmeler” başlıklı bir makalesi yayınlanmıştır.

 

2014 senesinde Labirent Yayınları’ndan ilk romanı “Kadın Cinayetleri” yayınlamıştır.

KİTAPLARI

Nopic Nopic Nopic


Yorum yaz
mode_edit