Cinai::Kitaplar

Unsplashed background img 1

Kabalcı Yayınevinin Tüm Kitapları
0 Yorum
Dune Harkonen Hanedanı (House Harkonnen (2000))
Halkının Dune dediği Arrakis'de Gezegenbilimci Pardot Kynes rüyasını gerçekleştirmek için çalışırken oğlu Liet, halkının özgürlüğü uğruna savaşan b... (devamı)
0 Yorum
Dune Atreides Hanedanı (House Atreides (1999))
İmparatorluk Takvimi'ne göre yıl 10154... Halkının Dune dediği Arrakis Gezegeni 40 yıldır Harkonnen Hanedanı'nın yönetimi altında... Gaddarlığı ve ... (devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
more_vert
Otostopçunun Galaksi Rehberi (The Hitch-Hikers Guide to the Galaxy (1979))
Bilimkurgu yazının benzersiz ismi Douglas Adams'ın neredeyse dünyanın tüm dillerine çevrilmiş dizisi Otostopçunun Galaksi Rehberi BBC'de radyo oyun... (devamı)
0 Yorum
Dune Corrino Hanedanı (House Corrino (2001))
İmparatorluk Takvimi'ne göre yıl 10154... Halkının Dune dediği Arrakis Gezegeni 40 yıldır Harkonnen Hanedanı'nın yönetimi altında... Gaddarlığı... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Sessiz Gezegenin Dışında (Out of the Silent Planet (1938))
Elinizdeki kitap gerçek bir bilimkurgu klasiğidir ve onun öndeki kahramanı Dr Ransom, Cambridge’li bir akademisyendir. Onu kaçırıp başka bir gezege... (devamı)
0 Yorum
Dune Makinelerin Seferi
İnsanoğlunun yıldız sistemlerine yayılan Eski İmparatorluğunu yıkan bir avuç hırslı insan kendi hırslarının kurbanı olur ve bilgisayar ebedizihin O... (devamı)
0 Yorum
Dune Butleryan Cihadı (Butlerian Jihad (2002))
Frank Herbert'ın klasik Dune dizisinde anlatılan olayların bin yıl öncesine uzanan günler... İnsanları makine efendilerinin elinden kurtararak özgü... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Kuşkucu Somon Galakside Son Bir Kez Otostop Çekmek (The Salmon of Doubt: And Other Writings (1995))
Douglas Adams'ın okuyucuda bağımlılık yaratan zekâ ve kahkaha dolu dünyasına girmek üzeresiniz. Elinizdeki kitap Douglas Adams'ın Mayıs 2001 'deki ... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Ölümcül Öyküler
(Kabalcı - 1999)
Ölümcül Öyküler
Morgue Sokağı Cinayeti, Altın Böcek, Arthur Gordon Pym'in yazarı Edgar Allan Poe kısacık hayatına (1809-1849) özgünlüğü yadsınamaz yapıtlar sığdırd... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Otostopçu Çoğunlukla Zararsız (Mostly Harmless (1992))
Bilimkurgu yazınının benzersiz ismi Douglas Adams'ın neredeyse dünyanın tüm dillerine çevrilmiş dizisi Otostopçunun Galaksi Rehberi BBC'de radyo oy... (devamı)
0 Yorum
Dune Corrin Savaşı (The Battle of Corrin (2004))
İnsanoğluna ait yıldız sistemlerine yayılmış Eski İmparatorluğu yıkan bir avuç insan kendi hırslarının kurbanı olur ve bilgisayar ebedizihin Omnius... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Perelandra Venüs'e Yolculuk (Perelandra / Voyage to Venus (1943))
Öykümüzün kahramanı Cambridgeli akademisyen Dr. Weston'ın kutsal görevi, bu kez halkının Perelandra dediği Venüz gezegeninde, cennete benzeyen eşsi... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Korkunç Kale
(Kabalcı - 2007)
Korkunç Kale (That Hideous Strength / The Tortured Planet (1945))
Bu kez olaylar Jane Studdock'un gördüğü bir kâbusla başlar; ertesi gün kâbusunda gördüğü yüzü gazetede görür, karısını zehirlediği için giyotinle i... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Evrenin Sonundaki Rest...
(Kabalcı - 2004)
Evrenin Sonundaki Restoran (The Restaurant at the End of the Universe (1980))
Bilimkurgu yazının benzersiz ismi Douglas Adams'ın neredeyse dünyanın tüm dillerine çevrilmiş dizisi Otostopçunun Galaksi Rehberi BBC'de radyo oyun... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Hayat, Evren ve Her Şey
(Kabalcı - 2004)
Hayat, Evren ve Her Şey (Life, the Universe and Everything (1982))
Nefes kesen birkaç felaketin ardından Arthur Dent kendini dünyanın tarih öncesi döneminde ve berbat bir mağarada bulunca yeni bir şaşkınlık girdabı... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
more_vert
Elveda ve Bütün O Balıklar İçin Teşekkürler (So Long, and Thanks for All the Fish (1984))
Otostopçunun Galaksi Rehberi IV Arthur Dent'in gerçeklik duygusu tam yok olmak üzereydi ki birden rüyalarının kadınını bulur. Onu, Evren'de herh... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Otostopçunun Galaksi Rehberi Beşibiryerde (Ciltli) (The Complete Hitch-hikers Guide to the Galaxy (2003))
Galaksinin Batı Sarmal Kolu'nun bir ucunda, haritası bile çıkarılmamış ücra bir köşede, gözlerden uzak, küçük ve sarı bir güneş vardır. Bu güneşin ... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Yıldız Gemisi Titanic
(Kabalcı - 1998)
Yıldız Gemisi Titanic (Douglas Adams's Starship Titanic (1997))
Bu kitap, Douglas Adams'ın kurguladığı Starship Titanic adlı bilgisayar oyunundan esinlenerek Douglas Adams's Starship Titanic adıyla Terry Jones t... (devamı)
0 Yorum
Dune Harkonnen Avı (Dune: Hunting Harkonnens (2005))
Dune: Harkonnen Avı adlı kitaptaki hikaye, Dune: Hunting Harkonnens olarak, Legends of Dune serisinin ilk kitabı Butlerian Jihad çıkmadan önce prom... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Dune
(Kabalcı - 2008)
Dune (Dune (1965))
"Biz Caladan'lıyız; orası insan türü için cennet gibi bir dünyaydı. Caladan'da fiziksel ya da zihinsel bir cennet inşa etmeye hiç gerek yoktu; dört... (devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
more_vert
Bella'nın Ölümü
(Kabalcı - 2008)
Bella'nın Ölümü (La Mort de Belle (1952))
Kişinin, evinde gidip geldiği, yalnız kalmanın rahatlığı içinde gevşemiş, alışageldiğince devindiği, her günkü gibi davrandığı, sonra ansızın, başı... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
more_vert
Kanaldaki Ev
(Kabalcı - 2008)
Kanaldaki Ev (La Maison du Canal (1932))
"Ellili yıllardan bu yana yapılan bir dizi Simenon çevirisinin altında nedense hep usta yazarların imzası var. Nurullah Ataç, Oktay Rifat, Bilge Ka... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Dune Mesihi
(Kabalcı - 2008)
Dune Mesihi (Dune Messiah (1969))
Serinin ikinci kitabı Dune Mesihi'nde Muad'Dib'in öyküsü devam ediyor. Binlerce gezegenin hükümdarı Paul Atreides, düşmanlarının komplolarıyla karş... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Dune Çocukları
(Kabalcı - 2008)
Dune Çocukları (Children of Dune (1976))
Dune'un Çocukları'nda, çöl gezegeni, yeşil ve sulak bir gezegen haline gelmeye başlamıştır. Babaları Paul Muad'Dib'in doğa üstü güçlerine sahip dok... (devamı)

menu