Cinai::Kitaplar

Unsplashed background img 1

Telos Yayınevinin Tüm Kitapları
0 Yorum
Altın Gözde Yansımalar (Reflections in a Golden Eye (1941))
Altın Gözde Yansımalar, bir cinayet romanıdır. Bir ada gibi çevreden yalıtılmış askeri bir bölgede, boş zamanı ve güvenliğin bol olduğu barış zaman... (devamı)
0 Yorum
Yukarıda
(Telos - 1998)
Yukarıda (La-Haut)
Yukarıda, ülkemizde Krala Veda ve Kart Yengeç romanlarıyla tanınan yazar ve film yönetmeni Pierre Schoendoerffer'in dördüncü romanı. Romanın gizem... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Tutanak Defteri
(Telos - 1998)
Tutanak Defteri (The Book of Evidence (1989))
Tutanak Defteri yayınlamayı planladığımız bir üçlemenin ilk kitabı. Bu üçlemenin (Tutanak Defteri, Hayaletler, Athena) yazarı John Banville'i İrlan... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Hayaletler
(Telos - 1998)
Hayaletler (Ghosts (1993))
Hayaletler, John Banville'in Bir üçlemesinin -daha önce yayımladığımız Tutanak Defteri'nden sonra- ikinci kitabı. İlerde yayımlayacağımız Athena il... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Athena
(Telos - 2001)
Athena (Athena (1995))
"Aşkım. Eğer sözcükler, belki de şimdi acı çektiğin o dünyaya ulaşabiliyorsa, dinle o zaman. Sana söyleyeceklerim var. Bir başka yılın, bu sesi sol... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
more_vert
Hayaletli Konak
(Telos - 1999)
Hayaletli Konak (Too Many Ghosts (1961))
Paul Gallico'nun özel büyüsüne tutkun okurları için bir İngiliz konağını ve o konaktaki hayaletleri anlatan bir gerilim romanı. Lord Paradine'ın aş... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Thomasina
(Telos - 1998)
Thomasina (Thomasina)
Başkahramanı kedi olmasına karşın bu bir hayvan öyküsü değil, ancak hayvan-insan, doğa-doğaüstü ayrımlarını tanımayan çocuklarla hayvanları kullana... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Kamyonet
(Telos - 1998)
Kamyonet (Lastbilen (1962))
Korkunun kol gezdiği, bastırılmış öfkenin için için kaynadığı Franco İspanyasında, küçük bir balıkçı köyünde genç bir İsveçli kadının kocası öldürü... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Dokuz Numaralı Oda
(Telos - 1999)
Dokuz Numaralı Oda (Room 9)
Dokuz Numaralı Oda, asıl adı Sabire Aysel Vural olan Soledad Santiago'nun Amerikan tarzı bir siyasal romanı. New York Belediye Başkan yardımcısı Ja... (devamı)
0 Yorum
Doğmadı Kutsal Çocuk (Le Divin Enfant (1992))
Doğmadan önce, dünyada kendisini neyin beklediğini bilselerdi, ya da biri bunu onlara söyleseydi, acaba tek bir çocuk dünyaya gelmek ister miydi? "... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Izgara
(Telos - 1998)
Izgara (Gridiron / The Grid (1995))
Izgara 1990'ların en özgün polisiye yazarının kaleminden çıkmış bir multi-meda romanı. Bilgisayarlarla donatılmış "akıllı" bir binanın bir öldürme ... (devamı)
0 Yorum
Kesik Kafa Inocencio Onesto (Fábula de Inocencio Onesto, el degollado)
Ensinada de Barragan kentinde tuhaf şeyler olmaktadır. Hükümet, işçilerin ve memurların dalga geçmesine engel olmak için, halka "gülme yasağı" geti... (devamı)
0 Yorum
Aldırılan Çocuklar Örgütü
"Ey tüm şüphelerini derin kuyulara atmış topluluk; müstakil evlerde otururken zaaflarını evinin arka bahçesine gömen, apartman katlarına taşınınca ... (devamı)

menu