Cinai::Kitaplar

Unsplashed background img 1

Hasan Fehmi Nemli Tarafından Çevrilmiş Tüm Kitaplar
0 Yorum
Arthur Gordon Pym'in Maceraları (The Narrative of Arthur Gordon Pym of Nantucket (1838))
“Arthur Gordon Pym’in Öyküsü”, kısa öyküleriyle tanınan, gotik ve fantastik edebiyat geleneğinin önde gelen yazarlarından Edgar Allan Poe’nun tamam... (devamı)
0 Yorum
Bir Mumya ile Küçük Bir Hasbihal
"Her sözcük boşluğa bırakılmış bir itici güçtür," diyen Edgar Allan Poe'nun, biri yarım kalmış dokuz öyküsü... (1942'de bulunan "Deniz Feneri" bitm... (devamı)
0 Yorum
Şehrazat'ın Bin İkinci Gece Masalı
Dünya Edebiyatının büyük ustlarından Poe'nun, bir kısmı Türkçeye ilk kez çevrilen dokuz öyküsü.... "Şehrazat..."ta modern çağların gelişmeleri Gem... (devamı)
0 Yorum
H. P. Lovecraft Toplu Eserleri 1
Yeni keşfedilmiş ve sonsuz bir dünyanın daha önce hiç anlatılmamış, kötücül öyküsü... Sorgulanamayan inançlar ve sarsılmaz gibi görünen toplumsal k... (devamı)
0 Yorum
H. P. Lovecraft Toplu Eserleri 2
Unutulmuş tanrılar ve yüzyıllardır dile gelmeyi bekleyen lanetlerle dolu kapkaranlık bir evren. Çağlar boyunca ürkünün ve yalnızlığın beşiği olmuş ... (devamı)
0 Yorum
H. P. Lovecraft Toplu Eserleri 3
H. P. Lovecraft'ın tüm eserlerini kapsayan dizinin üçüncü ve son kitabı. Gotik yazının gelmiş geçmiş en büyük ustası olarak kabul edilen Lovecraft'... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Aspern'in Mektupları
(İletişim - 2010)
Aspern'in Mektupları (The Aspern Papers (1908))
Amerikalı bir edebiyat tarihçisi, yıllar önce ölen, devrinin en ünlü şairlerinden Jeffrey Aspern’in bazı mektuplarının, Venedik’te yaşayan yaşlı bi... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Gizli Ajan
(İletişim - 2011)
Gizli Ajan (The Secret Agent (1907))
11 Eylül saldırılarından sonra Amerikan medyasının atıf yaptığı kitapların başında gelen Gizli Ajan, terörizm konusunda yazılan ilk romanlardan bir... (devamı)

menu