Cinai::Kitaplar

Unsplashed background img 1

Sönmez Güven Tarafından Çevrilmiş Tüm Kitaplar
0 Yorum
more_vert
Gökteki Göz
(Metis - 1997)
Gökteki Göz (Eye in the Sky (1957))
Başlangıçta basit bir kaza gibi görünüyordu. Ama uyandıklarında duaların da, bedduaların da gerçek olduğunu farkettiler. Dünya gök kubbede yalnızd... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
Uzay Elbisemle Yolculuğa Hazırım (Have Spacesuit - Will Travel (1958))
Bir uzay elbiseniz varsa başka neye ihtiyacınız olabilir? Bir uzay gemisine, belki bir de gidecek bir gezegene. (Arka Kapak) (devamı)
0 Yorum
more_vert
Postacı
(Metis - 1998)
Postacı (The Postman (1985))
Postacı, uygarlığın çöküşü fikrinden zevk alıyormuşa benzeyen tüm o "kıyamet-sonrası" kitaplarına ve filmlerine cevap olarak yazıldı. Bu kitap, onl... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Yıldız Gemisi
(Metis - 1999)
Yıldız Gemisi (Starship (1958))
Bütün evreniniz bir uzay gemisinden ibaret olsa... Ve evreni bu gemiden ibaret sansanız, düzen bozulmaya başlayınca nereye bakardınız? Geminin d... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Bu Ölümsüz
(Metis - 2000)
Bu Ölümsüz (This Immortal / ...And Call Me Conrad (1966))
Ölmekte olan bir dünyadaki tek ölümsüz, dünyasını nasıl yeniden hayata döndürebilir? İşte bunlardan dolayıdır ki her geri dönüşümde kendimi yeni... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Işık Tanrısı
(İthaki - 2000)
Işık Tanrısı (Lord of Light (1967))
Dünya'nın ölümünden çağlar sonra, uzak bir gezegende bir grup insan teknolojik bilgileri tekellerine alıp halktan esirgeyerek kontrolü ele geçirmiş... (devamı)
0 Yorum
Uzay Tazısı'nın Yolculuğu (The Voyage of the Space Beagle (1950))
Altın çağın büyük ustası Van Vogt, Charles Darwin'in yolculuğunu yineliyor... Ama gökadaları arasında! Uzay Tazısı, yüzlerce bilimadamı ve asker... (devamı)
0 Yorum
İstiridye Kabuğundaki Venüs (Venus on the Half-Shell (1975))
Simon Wagstaff Dünya'yı mahveden büyük tufandan kıl payı kurtulur ve kapağı, terk edilmiş Çin uzaygemisi Hwang Ho'ya atar. Bundan böyle gezegeni ol... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Gece Kanatları
(İthaki - 2003)
Gece Kanatları (Nightwings (1969))
İzleyici, ömrünün onlarca yılını, uzayın muazzam boşluğunu tarayıp istilacıları gözleyerek geçirmiştir. Sonunda istilacılar gelir ve fethederler, b... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Kahkahalar Ülkesi
(İthaki - 2006)
Kahkahalar Ülkesi (The Land Of Laughs)
Kahkahalar Ülkesi, Galen adlı küçük bir kasabada inzivaya çekilmiş ve kırk dört yaşında geçirdiği bir kalp krizi sonucunda ölmüş olan, efsanevi çoc... (devamı)
0.0 Puan -
3 Yorum
more_vert
Yitik Oğlan Yitik Kız
(İthaki - 2005)
Yitik Oğlan Yitik Kız (Lost Boy Lost Girl (2003))
Tuhaf ve harika bir kitap bu. Cinayetleri, hayaletleri, tekinsiz evleri ve bir seri katili anlatırken, ailenin bizi nasıl bir arada tuttuğunu ve na... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Vakıf ve İmparatorluk
(İthaki - 2005)
Vakıf ve İmparatorluk (Foundation and Empire / The Man Who Upset the Universe (1952))
Yüzlerce yıl sonra insanlık, samanyolu kümesindeki yıldızlara yayılacaktır. Orada bir milyon yıldız üstünde insanlarla yabancı yaratıklar, eski iht... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Gizem
(İthaki - 2010)
Gizem (Mystery (1989))
Tom Passmore, ölümün kıyısından döndükten sonra, geçmişin sırları üstündeki gizem perdesini aralamaya karar verir. Uzun süre önce işlenmiş cinaye... (devamı)

menu