Cinai::Kitaplar

Unsplashed background img 1

Sarmal Yayınevinin Tüm Kitapları
0 Yorum
more_vert
Belirsizlik Rayları Galaksi Günlüğü 1
Bu anonim öykü Karachi İstasyonu Arşivleri Kütüphanesi'nin gizli bölümlerinin birinde, yeryüzünün miladi takvimine göre 2050 yılına doğru buzullaşm... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
more_vert
Sherlock Holmes ve Arap Prensesi
Sihirbaz Mavro'nun "kaybolma" gösterisine katılması için davet ettiği Prenses Fatma bir daha geri dönmez. Prenses'in hamisi Peder Charles Samuels b... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Dune'un Kafirleri
(Sarmal - 2002)
Dune'un Kafirleri (Heretics of Dune (1984))
"Yok-gemilerin varlığı, misillemeyle karşılaşmaksızın tüm gezegenleri yok etme olanağı yarattı. Gezegenin üzerine büyük bir nesne, bir asteroid ya ... (devamı)
0 Yorum
Dune'un İmparator Tanrısı (God Emperor of Dune (1981))
Leto, aşağıdaki adama baktı. "Senle ben, ikimiz mit katilleriyiz Moneo. Bizim ortak düşümüz budur. Seni temin ederim ki yönetim Olympia'daki bir Ta... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Dune'un Çocukları
(Sarmal - 2002)
Dune'un Çocukları (Children of Dune (1976))
Dune'un Çocukları'nda, çöl gezegeni, yeşil ve sulak bir gezegen haline gelmeye başlamıştır. Babaları Paul Muad'Dib'in doğa üstü güçlerine sahip dok... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Dune Rahibeler Meclisi
(Sarmal - 2002)
Dune Rahibeler Meclisi (Chapterhouse: Dune (1985))
"Bayağı ve sıradan olanı alıp onu yeni bir biçimde aydınlatan kişi ürkütücüdür. Fikirlerimizin değiştirilmesini istemeyiz hiç. Bu istekler tarafınd... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Dune Mesihi
(Sarmal - 2002)
Dune Mesihi (Dune Messiah (1969))
Serinin ikinci kitabı Dune Mesihi'nde Muad'Dib'in öyküsü devam ediyor. Binlerce gezegenin hükümdarı Paul Atreides, düşmanlarının komplolarıyla karş... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Çöl Gezegeni Dune
(Sarmal - 1997)
Çöl Gezegeni Dune (Dune (1965))
"Biz Caladan'lıyız; orası insan türü için cennet gibi bir dünyaydı. Caladan'da fiziksel ya da zihinsel bir cennet inşa etmeye hiç gerek yoktu; dört... (devamı)
0 Yorum
Görevimiz: Uzay Boşluğu (Destination: Void (1966))
"Anlatmak istediğim, yazarların ve filozofların yüzyıllardır gözden kaçırdığı bir nokta. Bu canavar tarihin içinden geliyor... Bilinçli bir robot y... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Ruh Avcısı
(Sarmal - 1997)
Ruh Avcısı (Soul Catcher (1971))
Hoquat dünyası onu Charles Hobuhet olarak tanıyordu. Oysa modern ruh katilinin sessiz izleyicisiydi o. Ruh dünyası onu Katsuk olarak biliyordu. ... (devamı)
0 Yorum
İktidar Mahkumları (Обитаемый остров (1971))
"Şimdi anladın mı, Mac?" dedi. "Bir-iki, ve her şey biter diye düşündün. Strannik! Öldür! Yaratıcıları as, korkakları ve faşistleri yeraltı yönetic... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Çoğunlukla Zararsız
(Sarmal - 1996)
Çoğunlukla Zararsız (Mostly Harmless (1992))
Bilimkurgu yazınının benzersiz ismi Douglas Adams'ın neredeyse dünyanın tüm dillerine çevrilmiş dizisi Otostopçunun Galaksi Rehberi BBC'de radyo oy... (devamı)
0 Yorum
Güle Güle Dünya Son Öyküler
"...Ama altın farklıydı, onu hissetmek mümkündü. Her birinin ağırlığı vardı, bir araya geldikleri zaman ise pırıl pırıl bir güzellik oluşturuyorlar... (devamı)
0 Yorum
Beşik
(Sarmal - 1998)
Beşik (Cradle (1987))
"Winters, Nick'in elinde görüğü nesneyle bu silindir içinde yüzenler arasındaki benzerliği derhal farketti. Bunlar da başka dünyalar için hazırlanm... (devamı)
0 Yorum
Tanrının Dokuz Milyar Adı (The Nine Billion Names of God (1967))
Tibetli rahipler yüzlerce yıldır uğraştıkları işi hızlandırmak için bir bilgisayar satın almaya karar verdiklerinde ne olur... Bir uzay gemisi pil... (devamı)
0 Yorum
Uzak Dünyanın Şarkıları (The Songs of Distant Earth: And Other Stories (1986))
Birkaç ada dışında tüm yüzeyi okyanuslarla kaplı Thalassa gezegeni. Güneş'in novaya dönüşeceğini öğrendiklerinde galaksiye robot tohumlama gemileri... (devamı)
0 Yorum
Uzayda Piknik (Пикник на обочине (1972))
"Uzayda Piknik", Sovyet bilimkurgu yazınının dünyada en çok okunan yazarları Ştrugatski kardeşlerin en ünlü romanıdır. Dünyadışı bir uygarlıktan... (devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
Her Otostopçunun Galaksi Rehberi (The Hitch-Hikers Guide to the Galaxy (1979))
Bilimkurgu yazının benzersiz ismi Douglas Adams'ın neredeyse dünyanın tüm dillerine çevrilmiş dizisi Otostopçunun Galaksi Rehberi BBC'de radyo oyun... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Evrenin Sonundaki Restoran (The Restaurant at the End of the Universe (1980))
Bilimkurgu yazının benzersiz ismi Douglas Adams'ın neredeyse dünyanın tüm dillerine çevrilmiş dizisi Otostopçunun Galaksi Rehberi BBC'de radyo oyun... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Yaşam, Evren ve Her Şey (Life, the Universe and Everything (1982))
Nefes kesen birkaç felaketin ardından Arthur Dent kendini dünyanın tarih öncesi döneminde ve berbat bir mağarada bulunca yeni bir şaşkınlık girdabı... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
Hoşçakal, Balık İçin Teşekkürler (So Long, and Thanks for All the Fish (1984))
Otostopçunun Galaksi Rehberi IV Arthur Dent'in gerçeklik duygusu tam yok olmak üzereydi ki birden rüyalarının kadınını bulur. Onu, Evren'de herh... (devamı)
0 Yorum
Kutsal Dedektiflik Bürosu (Dirk Gently's Holistic Detective Agency (1987))
Elektronik bir Keşiş, yüksek ve kayalık bir tepede, canı sıkkın bir atın üstünde oturuyordu. Makina, kaba dokunmuş keşiş başlığının altından, kendi... (devamı)
0 Yorum
Ruhun Uzun Karanlık Çay Saati (The Long Dark Tea-Time of the Soul (1988))
(devamı)
1 Yorum
more_vert
Suikastçı
(Sarmal - 1999)
Suikastçı (Solar Lottery / World of Chance (1955))
Bazı olaylar bildiriliyordu. 2203 yılının Mayıs ayı bağlarında, haber makineleri İsveç üzerinde beyaz kargaların uçuştuğu olayını heyecanla yayınl... (devamı)

menu