Cinai::Kitaplar

Unsplashed background img 1

Sel Yayınevinin Tüm Kitapları
0 Yorum
Garabet Meleği Öyküler
Edgar Allan Poe: "Hiçbir ölümlünün düşlemeye cesaret edemeyeceği düşleri düşlemek." Öyküleri, polisiye türünün oluşumuna yön veren Edgar Allan P... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
more_vert
Gümüş Damacana
(Sel - 2006)
Gümüş Damacana (Collected Stories of Truman Capote (2004))
İçindeki Öyküler: Duvarlar Soğuk Kendine Ait Bir Vizon Şeylerin Biçimi Miriam Benim Açımdan Preacher Efsanesi Gece Ağacı Başsız Atmaca S... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
more_vert
Soğukkanlılıkla (In Cold Blood (1966))
Soğukanlılıkla, gerçeğin edebiyat ile buluştuğu bir kült roman... Herbert W. Clutter, karısı ve iki çocuğuyla Kansas'ın küçük bir kasabasındaki ... (devamı)
0 Yorum
Çalınan Kadın (Stolen Woman (1950))
(devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
Annemin Öğretmediği Şarkılar
Faili meçhul bir cinayete kurban gitmiş dâhi babayla muhteris annenin oğlu. İki kadın arasında parçalanmış yazgısının trajik düğümlerini çözmekte k... (devamı)
0 Yorum
Senelerce Senelerce Evveldi
Yazar, Edgar Allan Poe hayranı bir karakter devşirmek istiyordu; üç dört sayfa görünüp romanın dışına çıksın ve diğer karakterleri kukla gibi oynat... (devamı)
0 Yorum
Ve Hipopotamlar Tanklarında Haşlandılar (And the Hippos Were Boiled In Their Tanks (1944/2008))
Şu an elinizde tuttuğunuz, bir suç romanı ve gerçek bir öykü. 1944 yılında Jack Kerouac ile William Burroughs bir cinayeti örtbas etme suçundan tut... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Ara Sıcak
(Sel - 2010)
Ara Sıcak (Amuse-Bouche (2003))
Gay düğününde işler ters gidiyor. Damatlardan biri kayıp. Pırıl pırıl bir şöhret ve gıpta edilen ilişki tehlikede. Düğün günü ortadan kaybolan dama... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Londra Bulvarı
(Sel - 2010)
Londra Bulvarı (London Boulevard (2001))
Mitchell hapiste üç yıl geçirdikten sonra serbest bırakılır. Eski bir aktrist olan Lillian Palmer’ın yanında çalışmaya başlar, ancak karanlık geçmi... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Tokyo Sene Sıfır (Tokyo Year Zero (2007))
İkinci Dünya Savaşı'nın hemen sonrasında Tokyo... Açlık, sefalet, korku dolu günler her kesimden insan için hayatı zor kılarken parklarda öldürülen... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
Kırmızı Balık Cinayeti (Acqua in Bocca (2010))
İtalyan cinayet romanlarının iki usta yazarı güçlerini birleştirerek, özel bir roman ortaya çıkarıyorlar: Camilleri'nin ünlü karakteri Komiser Salv... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Elmanın Suçu
(Sel - 2007)
Elmanın Suçu
"Daha ileriden ve daha derinden gitmeliydik. Nalburcular Çarşısı'nda iki dükkan ve caddenin karşısındaki Zincirli Han Sokak'ta bir dükkan tuttum. D... (devamı)
0 Yorum
Aynadaki Dişi Şeytan (La Diabla En El Espejo (2000))
Salvadorlu genç kadın Olga Maria'nın evinin salonunda sebepsiz yere öldürülmesinden en çok yakın arkadaşı Laura Rivera etkilenir. Cinayeti kimin ya... (devamı)
0 Yorum
İşgal Altındaki Şehir (Occupied City (2009))
İşgal Altındaki Şehir hastalık, kül, barut, yağmur ve ölüm kokuyor... Tekinsiz sokaklar mutsuz ve endişeli, korkmuş ve kabullenmiş, alışmış ve öfke... (devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
Oscar Wilde ve Mum Işığı Cinayetleri (Oscar Wilde and the Candlelight Murders (2007))
Gerçek nadiren saftır ve asla basit değildir.Londra, 1889. Dönemin en büyük yazarlarından biri olan Oscar Wilde, vahşice öldürülmüş on altı yaş... (devamı)
0 Yorum
Tek Kişilik Din
(devamı)
0 Yorum
Baudelaire Paranoyası
(devamı)
0 Yorum
Pembe Tütülü Amiral
Evli ve çocuklu amiralin bir otel odasında açıklanması zor şartlar altında aniden ölümü bir anda tüm orduyu, politikacıları, basını ve giderek ülke... (devamı)
0 Yorum
Bulmaca Meraklısı Quaresma
Edebiyat tarihinin en ilginç dedektif karakterlerinden biri olma potansiyelini taşıyan Doktor Abílio Quaresma, akıl yürütmeyi baş tacı eder, satran... (devamı)

menu