Cinai::Kitaplar

Unsplashed background img 1

Esat Nermi Erendor Tarafından Çevrilmiş Tüm Kitaplar
0 Yorum
Köprü
(Bordo Siyah - 2005)
Köprü (The Bridge in the Jungle (1929))
(devamı)
0 Yorum
Kar Canavarının Esrarı (Rätsel um das Schneemonster)
Dört Kafadar, kış sporları merkezi Kitzbühel'de tatildeler. Korkunç bir canavarı turistlere korku ve dehşet saçmaktadır. Dört Kafadar'ın ikisi, Lil... (devamı)
0 Yorum
Uzaydan Gelen Yaratıklar (Ein UFO namens Amadeus)
Axel'in Salzburg'taki büyükannesini korkutan çok çirkin, yeşil renkli, küçük yaratık, uzaydan mı gelmiştir acama? Kentin üzerinde de zaten birkaç U... (devamı)
0 Yorum
Karanlıklar Ejderhası (Lindwurmspuk um Mitternacht)
Dört Kafadarlar'ın göl kıyısında geçirdikleri tatil ansızın soluk kesen bir serüvene dönüşür. Bir deniz canavarının ve onlara tehlike sinyali veren... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Saat 13 Kez Vurunca (Wenn die Turmuhr 13 Schlägt)
Geceyarısından sonra saat niçin 13 kez çaldı? Geceleyin kim bankalara girdi ve tek kuruş almadan çıktı? Poppi'nin kuzeninin çantasındaki seste dest... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Okuldaki Hayalet
(Say - 1999)
Okuldaki Hayalet (Bodenseepiraten auf der Spur)
Nasıl oldu da yüzlerce öğrenci paniğe kapılıp okulu terk etti? Yeraltı mezarlarında konuşan kimdi? Siyah araba Poppi' yi nereye götürdü? Dört Kafad... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Zehirli Variller
(Say - 1997)
Zehirli Variller (Die Tonne mit dem Totenkopf)
Dört Kafadarlar dağdaki mahzende ne buldular? Ya o Çinli kimdi? Aksel niye ortadan kayboldu? Bu serüvende Dört Kafadarlar çevrenin korunması sorunu... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Göl Korsanları
(Say - 1997)
Göl Korsanları (Bodenseepiraten auf der Spur)
Nasıl olur da günümüzde, içinde yatların, kotraların dolaştığı bir gölde, eski zaman korsanları baskınlar yapabilirler? Ya trende kayboluveren kız?... (devamı)
0 Yorum
Milyarlık Leylek Nerede? (Wo ist der Millionenstorch?)
Poppi'nin amcasının göldeki yüzen evine girenler neyi arıyordu? Amcanın yeni icadıyla birlikte havalandığı balon niye düştü? Nasıl oldu da bir insa... (devamı)
0 Yorum
Hayaletler Değirmeni (Treffpunkt Schauermühle)
Dinozorlar milyonlarca yıl önce soyları tükenmiş dev yaratıklardı. Peki, nasıl oldu da günümüzde tekrar ortaya çıktılar? Ya o değirmende olup biten... (devamı)
0 Yorum
Kara Şövalye'nin Laneti (Der Fluch des schwarzen Ritters)
Sirk korku içindeydi. Bir kaplan kafesinden kaçmıştı. Su aygırı ağır yaralanmıştı. Sanatçıların da hayatı tehlikedeydi; çünkü motosiklerli bir kara... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Vampirlerin Gecesi (Die Nacht der Weißwurst-Vampire)
Patates ambarında bu tabutun işi ne? Aksel, Lilo, Poppi ve Dominik bu soruya cevap ararken, tabutun kapağı birden açıldı ve bir vampir üzerlerine a... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Dehşet Çikolatası (Schokolade des Schreckens)
Dört Kafadarlar Takımı korkunç bir keşif yaptı: Bir şekerci dükkanına patlama gücü çok yüksek çikolatalar depo edilmişti. Birçok karanlık kişi de b... (devamı)
0 Yorum
Uğursuz Kuşun Ötüşü (Der Ruf des Grusel-Kuckucks)
Perili denilen villanın yakınından bile geçmiyordu kimse. Ne kadar yürekli olduğunu göstermek için Dominik bir gece oraya girdi. Orada uğursuz gugu... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Limandaki Canavar
(Say - 1995)
Limandaki Canavar (Jagd auf den Hafenhai)
Köpekbalığı bulunmayan Kuzey Denizi'nde büyük bir köpekbalığı ortaya çıkar ve yalnızca genç bir kadına değil, Dört Kafadarlar'a saldırır. Poppi ile... (devamı)
0 Yorum
Sultanın Büyülü Kılıcı (Das Zombie-Schwert des Sultans)
Aksel'in eski okul arkadaşı Yusuf, Dört Kafadarlar'ı ülkesine, Türkiye'ye davet eder. Ne var ki, dört genç dedektifi orada hiç de neşeli günler bek... (devamı)
0 Yorum
Hayalet Gemiden S.O.S. (SOS vom Geisterschiff)
Dört Kafadarlar Takımı, Ren Irmağı kıyısında oturmuş, Dominik' in bir bilgi yarışmasında kazandığı telsiz aygıtıyla oynarlarken birden bir imdat ça... (devamı)
0 Yorum
Kızıl Mumyanın İntikamı (Die Rache der roten Mumie)
Mısır'a gelir gelmez Dört Kafadarlar'a korkunç bir karşılama yapıldı. Bir yeraltı mezarına götürüldüler. Orada yaşayan bir mumyayla, Kızıl Mumya il... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Katil Sazanlar
(Say - 1999)
Katil Sazanlar (Kolumbus und die Killerkarpfen)
Bir deniz yolculuğu pek keyifli olur.''Dört Kafadarlar Kolumbus' un güvertesine çıktıklarında böyle düşünüyorlardı. İlk bakışta bir eğlence gezisiy... (devamı)
0 Yorum
Baron Pizza'nın Mezarı (Die Gruft des Barons Pizza)
Baron Pizza'nın nerede olduğu bilinmeyen anıt mezarına girebilmek için dört anahtar gerekli. Dört kafadarlar rastlantı sonucu bu anahtarlardan biri... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Canavar Adası
(Say - 1999)
Canavar Adası (Insel der Ungeheuer)
Kocaman, gizemli gözler karanlıkta ışıl ışıldı. Boğuk homurtular, fısıltılar ve hafif kükremeler duyuluyordu. Dört Kafadarlar birbirlerine sokulmuş... (devamı)
0 Yorum
Frankeştayn'ın Gökdeleni (Frankensteins Wolkenkratzer)
Frankestayn' ın canavarı New York' ta bir güzellik kliniğinde yapalayarak yürüyor. Cadılar Bayramı nedeniyle yapılmış bir şaka mı bu? Yoksa ardında... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Dövmeli Fil
(Say - 1997)
Dövmeli Fil (Der tätowierte Elefant)
Ünlü pop şarkıcısı Roks'un sevgilisi Afrika'da kaybolur. Söylendiğine göre Kara Şeytan Örgütü'nün eline düşmüştür. Onu ancak çocuklar kurtarabilece... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Ejderha Yelkenlisi (Die Drachen-Dschunke)
Çok değerli Yeşim taşından yapılmış ejderha heykeli, Kafadarlar Takımı' nın dört genç dedektifinnin başını ağrıtacaktır. Bir ipucu onları Şanghay L... (devamı)

menu