Cinai::Kitaplar

Unsplashed background img 1

Alakarga Yayınevinin Tüm Kitapları
0.0 Puan -
1 Yorum
more_vert
Cinayet Mevsimi
(Alakarga - 2012)
Cinayet Mevsimi
Cinayet bir trajedidir, akıl oyunu değil. Faili bir bulmacacıya, dedektifi bir matematik profesörüne dönüştüren günümüz anlatılarının tersine C... (devamı)
0 Yorum
Sherlock Holmes'ün Maceraları
Soru sormayı ve apaçık görünene bile şüpheyle yaklaşmayı diğer bütün derslerden çok, polisiye yazının büyük üstadından, Sir Arthur Conan Doyle'un... (devamı)
0 Yorum
Sherlock Holmes'ün Anıları
Daha önce yayımladığımız Sherlock Holmes'ün Maceraları'nın ardından, yazım sırasına uygun olarak şimdi de on bir öyküden oluşan Sherlock Holmes'ün ... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Dünyanın Leşleri
(Alakarga - 2015)
Dünyanın Leşleri
"Kötü işler yaptım heyhat hiç kötülük yapmadım. Şimdi bir ejderhanın ağzına, onun o alevler saçan diline sahip olmak için neler vermezdim. Dikenl... (devamı)
0 Yorum
Postacı Kapıyı İki Defa Çalar (The Postman Always Rings Twice (1934))
Nebioğlu yayınları tarafından yayınlanmış kitabın iç sayfasında yayınlanmış olan "En güzel dünya romanları"nın bir listesi var. Listenin altına da ... (devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
more_vert
Müruruzaman Cinayetleri
(Alakarga - 2016)
Müruruzaman Cinayetleri
Okur karşısına ilk kez Cinayet Mevsimi romanı ile çıkmıştı Suat Duman. Ankara'nın kuralların gündelik hayatı belirlediği bu öğrenci ve memur şehri... (devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
Çifte Tazminat (Double Indemnity (1936))
(devamı)
0 Yorum
more_vert
Dişi Kurtlar
(Alakarga - 2017)
Dişi Kurtlar (Les Louves (1955))
Bir kravat seçmek için on beş dakika harcadığım zamanları düşündüm, şimdi açlıktan kadidi çıkmış bir serseriydim ve geçmişimi unutmak için acı çekm... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Şeytanca
(Alakarga - 2018)
Şeytanca (Celle qui n'était plus(1952))
Ay ışığında çatılarda falan koşmuyordum, o kadar da değil. Sadece uyurken konuşur, jestler yapardım… Bazen kalkardım ve koridorda ya da başka bir o... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Vertigo
(Alakarga - 2017)
Vertigo (D'entre les morts (1954))
Ona aldığı gri takımı giyiyordu. Rüyalarından hatırladığı gibiydi. Tıpkı geçmişte Seine kıyısında yaptığı gibi ona yaklaştı; parfümünü kokladı, son... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Sherlock Holmes ve Kıyamet Cinayetleri (Sherlock Holmes and the Apocalypse Murders (2015))
Sen ve ben, Watson, hayatlarımızın çok büyük bölümünü burnumuzu suç ve ahlaksızlık penceresine dayalı yaşadığımızdan, diğer manzarayı kolaylıkla un... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Rakun
(Alakarga - 2018)
Rakun
*2018 Dünya Kitap Polisiye roman ödülü Sıradan taksi şoförü Can, eline tutuşturulan bir Picasso rulosuyla evine döndüğünde başına geleceklerin far... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Sherlock Holmes ve Yed...
(Alakarga - 2019)
Sherlock Holmes ve Yedi Ölümcül Günah (Sherlock Holmes and the Seven Deadly Sins Murders (2015))
Şimdi, sormamız gereken soru şu Watson, bu yedi İngiliz öğrenci böyle güçleri kışkırtmak için ne yapmış olabilir? Düşünmemiz gereken çok şey var, e... (devamı)
0 Yorum
more_vert
1918 - Kalbim Kimsesiz...
(Alakarga - 2020)
1918 - Kalbim Kimsesiz Yurdum
Suat Duman’ın uzun soluklu polisiye serisini yayınlamaya başlıyoruz. Birinci Dünya Savaşı sona ermiş, dünya yeni bir kaosun eşiğine gelmiştir. Fran... (devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
more_vert
1918 - Ah Dehşet, Dehşet Dehşet!
Ferda belki de her insan gibi, yaşadığı asrın bir fırtınalar asrı olacağına, olması gerektiğine yürekten inanıyordu. Ömrü ölülerini gömmekle geçen ... (devamı)
0 Yorum
more_vert
1918 - Bir Hayalet Dol...
(Alakarga - 2021)
1918 - Bir Hayalet Dolaşıyor
Galip devletlerin, İngiliz Yüksek Komiserliği’nde düzenlenen önemli bir baloda buluştuğu günlerde Kadıköy sahiline parçalanmış bir ceset vurur. Gaz... (devamı)

menu