Cinai::Kitaplar

Unsplashed background img 1

Can Yayınevinin Tüm Kitapları
0.0 Puan -
0 Yorum
more_vert
Sokakta Bulundu
(Can - 2002)
Sokakta Bulundu
Büyük bir metropol: New York. Marjinal insanlar, bohem bir çevre, eşcinseller, güzel kadınlar, yakışıklı erkekler, zenginlik, moda dünyası, geçici ... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
Ocak Ayının İki Yüzü (The Two Faces of January (1964))
Polisiye roman türünün filozofu Patricia Highsmith, bu romanında, birbirlerine korku ve nefret bağlarıyla bağlı üç insanın yıkıma sürüklenen serüve... (devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
more_vert
Derin Sular
(Can - 2005)
Derin Sular (Deep Waters)
Polisiye romana felsefi bir boyut getiren, Yetenekli Bay Ripley, Fidyecinin Peşinde gibi yapıtlarıyla tanıdığımız Patricia Highsmith, suç olgusuna ... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Karanlık Yol
(Can - 1998)
Karanlık Yol
Amerikan polisiye roman edebiyatının önemli adlarından Mickey Spillane, yarattığı Mike Hammer tipinin yer aldığı yirmiden fazla romanıyla bütün dün... (devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
more_vert
Ölüm Taciri
(Can - 2000)
Ölüm Taciri (The Killing Man)
Mike Hammer, polisiye roman türünün en tanınmış, en sevilen tiplemelerinden biridir. Yazarı Mickey Spillane'i dünya çapında üne kavuşturan da 1947 ... (devamı)
0.0 Puan -
2 Yorum
more_vert
Kanlı Miras
(Can - 2000)
Kanlı Miras (The Scold's Bridle (1994))
İyi bir aileden gelen Mathilda Gillespie, evindeki banyonun su dolu küvetinde ölü olarak bulunur. Başına, Ortaçağda işkence aleti olarak kullanılan... (devamı)
0.0 Puan -
2 Yorum
more_vert
Heykeltıraş
(Can - 1998)
Heykeltıraş (The Sculptress (1993))
Daha ilk romanında, eleştirmenlerin söz birliği etmişçesine övgüyle söz ettikleri polisiye yazarların sayısı gerçekten azdır. Genç İngiliz yazar Mi... (devamı)
8.6 Puan -
0 Yorum
more_vert
Che İntihar Etti
(Can - 2005)
Che İntihar Etti (O tee aytoktonhee(2003))
Atina'da, Olimpiyat köyü inşaatının hızla sürdüğü günlerde, işadamları pay kapma yarışındadırlar. Cunta döneminde işkence görüp hapis yatmış, sonra... (devamı)
8.0 Puan -
2 Yorum
more_vert
Alan Savunması
(Can - 2003)
Alan Savunması (Amyna Zonis(1998))
Komiser Haritos yıllardır tatile çıkmamıştır. Karısının baskısına dayanamayınca Santorini Adası'nda baldızının evinde tatil yapmaya razı olur. Anca... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
more_vert
Bir Adam Bir Cinayet (Ein Mann ein Wort)
Jakob Arjouninin Can Yayınları polisiye dizisinde çıkan "İyi ki Doğdun Türk" ve "Daha Çok Bira"dan sonra, dedektif Kemal Kayankaya'nın başkahramanı... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
more_vert
Daha Çok Bira
(Can - 1993)
Daha Çok Bira (Mehr Bier)
Ekoloji Cephesi'nin dört üyesi, Rheinmain Boyaları İşletmesinin yönetim kurulu başkanını öldürmek suçundan yargılanmaktadır. Bu dört kişi, olay gec... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
Yağmur Başlamıştı
Karganın Güldüğü adlı öykü kitabının ardından Nihan Taştekin'in bu kez ikinci romanı Yağmur Başlamıştı'yı sunuyoruz okurlarımıza. Yağmur Başlamıştı... (devamı)
0 Yorum
Kar Çiçeği ve Sırlar Yelpazesi (Snow Flower And The Secret Fan)
Lisa See'nin, uluslararası ün kazandığı polisiye üçlemesinden sonra yazdığı ilk roman Kar Çiçeği ve Sırlar Yelpazesi. Anılarını dinlediği 96 yaşınd... (devamı)
0 Yorum
Ufuk Çizgisi
(devamı)
0 Yorum
more_vert
Yitirilen
(Can - 2005)
Yitirilen (Saknad (2000))
Yitirilen bir gençlik. Yitirilen bir çocuk. Yitirilen umutlar. Yitirilen sevgililer. Yitirilen inançlar. İsveçli yazar Karin Alvtegen’in roman kahr... (devamı)
0.0 Puan -
2 Yorum
more_vert
Mavi Elbiseli Şeytan (Devil in a Blue Dress (1990))
Yıl 1948; yer Los Angeles; kahramanımız Easy Rawlins: Savaşa katılmış, son işinden kovulmuş, genç bir zenci. Bir ev sahibi olabilmek için bankadan ... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
Duygusal Bir Katilin Günlüğü (Diario de un killer sentimental seguido de yavare)
Şilili yazar Sepulveda, 'kara roman'ın çarpıcı örneklerinden birini bu kitapla veriyor. Duygusal Bir Katilin Günlüğü'nde yer alan iki küçük polisiy... (devamı)
0.0 Puan -
0 Yorum
Buz Odasındaki Ölü (The Ice House (1991))
Kocası on yıl önce ortadan kaybolan Phoebe Maybury'nin çiftlik evinde, bahçedeki buz odasının içinde çıplak bir erkek cesedi bulunur. Ceset, tanınm... (devamı)
0 Yorum
Fidyecinin Peşinde (A Dog's Ransom (1972))
Kendi halinde bir çift olan Greta ile Ed'in köpeğini çalan hırsız, bir süre sonra telefonla onlardan fıdye ister. Ancak, fıdyeci, parayı aldıktan s... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Şeytanın Ezgisi
(Can - 2006)
Şeytanın Ezgisi
Ünlü gitarist Ricardo Mateus bir kaza mı geçirdi? Peki ünlü İngiliz piyanist, Belçikalı viyolonselci? Kaza mı? Hayır, aslında bu ünlü sanatçıların ... (devamı)
0.0 Puan -
1 Yorum
Lempriere'nin Sözlüğü (Lempriere's Dictionary)
Genç İngiliz yazarı Lawrence Norfolk'un 28 yaşında tamamladığı ilk romanı. Lempriere'in Sözlüğü, 18'inci yüzyıl Londrasında geçiyor. Genç bir bilim... (devamı)
0 Yorum
more_vert
Polisiye bir Öykü (Detektivtörtenet)
Macar yazar Imre Kertesz, Kadersizlik, Fiyasko ve Doğmayacak Çocuk İçin Dua adlı romanlardan oluşan üçlemesiyle 2002’de Nobel Edebiyat Ödülü’ne değ... (devamı)
8.4 Puan -
1 Yorum
Türk Sokağındaki Ev (The House on Turk Street (1924))
'Türk Sokağındaki Ev'deki yedi öykü Dashiel Hammett'ı (1894-1961) çağdaş dedektif romanının babası olmaktan da öte,20. yüzyıl Amerikan yazınında bü... (devamı)
8.4 Puan -
2 Yorum
more_vert
Sırça Anahtar
(Can - 1995)
Sırça Anahtar (The Glass Key (1931))
Demokrasi denen politik oyunun kulisinde sahnelenen karanlık bir oyun. Oyunun başrolünde iki erkek. Bileğine sıkı, gözü kara. İki yeraltı adamı... (devamı)

menu